“Szklany dom” – Eva Chase. Thriller pełen rodzinnych tajemnic
Eva Chase: "Szklany dom"

“Szklany dom” – Eva Chase. Thriller pełen rodzinnych tajemnic

Są takie książki, którym trzeba dać więcej czasu -powoli podążać za historią, by w którymś momencie całkowicie nią przesiąknąć. Tak było w przypadku thrillera Evy Chase Szklany dom.

Rodzinne tajemnice

1971 rok. Rodzina Harringtonów spędza wakacje w domu w lesie. Po trudnym dla nich czasie pojawia się nadzieja: znalezione w lesie niemowlę rozświetla ich życie. Chcą je zatrzymać, dlatego strzegą swojej tajemnicy przed innymi. Jedyną osobą, która ma wątpliwości jest Rita – niania dzieci Harringtonów.

Obecnie. Sylvie żyje z mężem w separacji i właśnie wprowadza się do wynajmowanego mieszkania. Po tym, jak jej matka ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę, kobieta pragnie poznać tajemnicę o swoim pochodzeniu.

Szklany dom – thriller czy dramat obyczajowy?

Opis powieści Szklany dom zaintrygował mnie od pierwszych chwil, jednak przez długi czas byłam bliska rozczarowania. Akcja początkowo rozwijała się powoli i bliżej tej historii było do dramatu obyczajowego niż do thrillera, którego się spodziewałam.

Jednak Autorka już wtedy dawała sygnały, że historia Harringtonów i Sylvie skrywa coś więcej, dlatego nawet nie zauważyłam, jak szybko przewracam strony tej książki. Sukcesywnie fabuła się rozwijała, angażując w rozwiązanie tej intrygi i wciągając w przeżywanie wszystkiego razem z bohaterkami.

Szklany dom – wyjątkowy styl powieści

Eva Chase napisała tę powieść w wyjątkowym stylu. W książce Szklany dom nie chodzi o zaskakujące zwroty akcji, brutalne opisy czy napięcie i klimat charakterystyczne dla thrillerów. Wprawdzie intryga jest tu czymś, wokół czego zbudowano fabułę, jednak powieść ma inne zalety: to przede wszystkim kreacja bohaterek. Autorka oddaje im głos, pozwala poznać je bliżej oraz wszystko to, czym kobiety żyją. Tu najlepiej wypadła Hera – kilkunastoletnia dziewczynka, której matka choruje na depresję. Eva Chase doskonale też stworzyła atmosferę lasu. Jest tajemniczy, groźny i absolutnie nie przynosi ukojenia. 

Ponadto Eva Chase zgrabnie przeplata dwie perspektywy czasowe i nie pozwala zgubić się w tej historii.

Szklany dom – klimatyczny thriller

Podsumowując: Szklany dom to thriller, w którym odnajdą się czytelnicy lubiący klimatyczne, pełne tajemnic historie. Tej powieści trzeba dać trochę czasu, ale nie pożałujecie. Ponadto moja rada: nie czytajcie opisu z tyłu okładki 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 7.09.2022.


Może Cię zainteresować:

“Konwersja” – Piotr Rogoża. Przerażająco prawdopodobna historia

“Dziewczyna z sierocińca” – Joanna Parasiewicz. Nieszablonowa i pełna emocji powieść

“Na końcu ulicy” – Diane Chamberlain. Recenzja

“Ostatni dzień” Lauanne Rice. Kompilacja thrillera psychologicznego z dramatem rodzinnym

Dodaj komentarz