“Dużo miłości” – Agnieszka Olejnik. Powieść świąteczna – recenzja
Agnieszka Olejnik: "Dużo miłości"

“Dużo miłości” – Agnieszka Olejnik. Powieść świąteczna – recenzja

Agnieszka Olejnik zaprasza czytelników do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie Darka, Marceliny i Klary. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten czas będzie w tym roku miał w sobie o wiele mniej magii. Przeczytajcie o powieści świątecznej Dużo miłości.

Nowy początek

W życiu Bożydara zaszło dużo zmian. Odejście od żony, utrata przyjaciela, kłopoty z nastoletnią córką. Wszystko, co było dla niego ważne, zostało mu zabrane.

Marcelina po rozstaniu rodziców czuje się samotna. Nie rozmawia z matką i ma wrażenie, że dla ojca jest tylko ciężarem. Nie radząc sobie z tą sytuacją sięga po alkohol.

Dużo miłości – słodko-gorzka książka na święta

Dużo miłości to słodko-gorzka książka na święta, w której czytelnik ma szansę przeżyć Boże Narodzenie w doborowym towarzystwie. Święta stały się pretekstem do opowiedzenia wyjątkowej historii.

Bożydar (dla przyjaciół Darek) z córką Marceliną stają przed perspektywą nowego życia – bez Ireny, która była dla nich ostoją. Bardzo podobało mi się to, że to właśnie oni stali się tu głównymi bohaterami, a matka była jedynie tłem. Agnieszka Olejnik rewelacyjnie wykreowała tę dwójkę – ojca i jego nastoletnią córkę. To postaci autentyczne, nieprzerysowane i zmagające się z powszednimi problemami, co sprawia, że chętnie śledzimy ich losy.

Dużo miłości  – powieść świąteczna pełna autentyzmu

Agnieszka Olejnik pokazała, że chłopaki też płaczą, przyjaźń międzypokoleniowa jest możliwa, a nastolatki mają silnie ugruntowane przekonania. Każdy z tych wątków Autorka zrealizowała wyjątkowo przekonywująco, dzięki czemu bohaterowie szybko staną się czytelnikom bliscy. Ich samotność jest tu wręcz namacalna, a problemy dorosłych i nastolatków autentyczne oraz uniwersalne (szczególnie powrót do szkół po pandemii). 

Święta Bożego Narodzenia, poza tym, że łączą różne elementy tej historii, są też świetnym pretekstem do wprowadzenia akcentów humorystycznych. Agnieszce Olejnik wyszło to wybornie – szczególnie próby przygotowania potraw wigilijnych przez Darka. 

Dużo miłości – książka świąteczna Agnieszki Olejnik

Bohaterom powieści Dużo miłości nie potrzeba góry prezentów, uginających się od potraw stołów czy efektownie przystrojonego mieszkania. Święta Bożego Narodzenia u Agnieszki Olejnik to atmosfera pełna serdeczności, zrozumienia i ciepła, a priorytetem jest bycie z najbliższymi (i dużo uszek 😉 ).


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 26.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Bieszczadzka kolęda” – Aleksandra Rak. Powieść na Święta – recenzja patronacka

Magdalena Witkiewicz: “Drzewko szczęścia”. Wyborna książka na święta

Dodaj komentarz