Magdalena Witkiewicz: “Drzewko szczęścia”. Wyborna książka na święta
Magdalena Witkiewicz: "Drzewko szczęścia"

Magdalena Witkiewicz: “Drzewko szczęścia”. Wyborna książka na święta

Potrzebujecie książki, która pozwoli oderwać się od przedświątecznego zabiegania lub stanie się idealnym towarzystwem do świątecznego serniczka (bez rodzynek)? Drzewko szczęścia Magdaleny Witkiewicz może się sprawdzić!

“Bez herbu nie umrę!”

Kornelia Trzpiot – nestorka rodu – podczas wigilijnej wieczerzy oświadcza rodzinie, że bez herbu nie umrze. Nakazuje dzieciom, wnukom i prawnukom doszukać się jej korzeni. Daje im rok na znalezienie herbu, inaczej nie otrzymają od niej spadku, a do tego będzie ich straszyła po śmierci

Członkowie rodziny na tyle dobrze znają babcię Kornelię, że są w stanie uwierzyć w te groźby. Herb jest jednak tylko pretekstem – w rzeczywistości chodzi o scalenie rozpadającej się rodziny.

Drzewko szczęścia  – rodzinny galimatias

Drzewko szczęścia to książka świąteczna, przy której czytelnicy będą się świetnie bawić. Fabuła opiera się na rodzinnych poszukiwaniach herbu, jednak tak naprawdę ważne jest tylko to, co temu towarzyszy. 

Bohaterów tej powieści jest wielu – bo rodzina babci Kornelii jest liczna. Magdalena Witkiewicz nie pozwoli jednak czytelnikom się pogubić. Na początku powieści opisuje kto jaką pełni rolę w Drzewku szczęścia. Bohaterowie są zresztą bardzo wyraziści. Autorka poprzez każdą z osób pokazała ludzkie przywary, które raczej nie będą odbiorcom obce: codzienne zabieganie, pogoń za pieniądzem, brak czasu dla najbliższych i bliskości. Członkowie rodziny nie są jednak przedstawieni w negatywnym świetle – a jeżeli już, to ich wady są odziedziczone po dziadku Bolku (przodku, którego nikt nie zna).

Poza rodziną babci Kornelii są w powieści obecni inni bardzo istotni bohaterowie – wśród nich krowa Felicja, stara Pieńkowska czy Henry Maria Campbell.

Drzewko szczęścia – lekka i zabawna książka świąteczna

Drzewko szczęścia jest lekturą niezobowiązującą i niewymagającą. Książka jest podzielona na rozdziały, a każdy z nich jest zabawnie opisany. Jest przyjemna i bardzo pozytywna. Magdalena Witkiewicz ma lekkie pióro – jej styl jest lekki, a humor niewymuszony. Obecne są tu zabawne dialogi i humor sytuacyjny, a czytelnikom nie grozi znużenie. 

Drzewko szczęścia – wyborna książka świąteczna

Czytałam Drzewko szczęścia w trakcie przedświątecznych przygotowań. To była idealna lektura na ten czas. Pozwoliła się oderwać, pozytywnie nastroić i nie wymagała wielkiego zaangażowania. Bawiłam się przy niej bardzo dobrze, nie nudziłam się i czytałam z uśmiechem na twarzy. Polecam na przedświąteczny i świąteczny czas 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 27.10.2021.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów notowanie #44 – najlepsze książki w Polsce i USA

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

Emily Stone: “Jak zawsze w grudniu”. Książka świąteczna pełna emocji

Dodaj komentarz