“Szczęście w prezencie” – Anna Szczęsna. Emocjonalna książka na Święta
Anna Szczęsna: "Szczęście w prezencie"

“Szczęście w prezencie” – Anna Szczęsna. Emocjonalna książka na Święta

Szczęście w prezencie Anny Szczęsnej to emocjonalnie nasycona powieść, która porusza temat poświęcenia i miłości w kontekście opieki nad dzieckiem. To idealna lektura dla tych, którzy cenią sobie historie o rodzinnych więziach, wyborach życiowych i odnajdywaniu radości w nieoczekiwanych sytuacjach.

Nieoczekiwana zmiana planów

Emilia samotnie wychowuje swojego siostrzeńca Oskara. Kilka lat wcześniej musiała zrezygnować z kariery, perspektywicznego związku i własnych planów, by niespodziewanie wejść w rolę przybranej mamy. Po wielu przeszkodach na nowo ułożyła życie. Gdy nadchodzi grudzień w ich uporządkowane życie wkrada się niepewność. Klaudia bowiem ma plany wobec swojego syna.

Szczęście w prezencie – emocjonalny rollercoaster

Gdy w grę wchodzi dobrze zrealizowany wątek małego dziecka i jego dobra wiem, że mogę spodziewać się emocjonalnego rollercoastera. I tak jest w przypadku świątecznej powieści Anny Szczęsnej Szczęście w prezencie. 

Centralnym wątkiem książki jest opieka nad nie swoim dzieckiem. Autorka niezwykle realistycznie rysuje głębokie i skomplikowane emocje związane z rolą przybranej mamy. Z dużą wrażliwością eksploruje wyzwania, z jakimi zmaga się Emilia, pokazując, jak kształtuje się jej relacja z Oskarem oraz jak to nieoczekiwane poświęcenie wpływa na jej życie i tożsamość. 

Szczęście w prezencie – pełna emocji książka na Święta

Przez to Szczęście w prezencie staje się powieścią pełną emocji: od samotności, przez poczucie porzucenia, aż po strach o dziecko. Szczególnie poruszające są momenty, gdy Emilia mierzy się z konsekwencjami swoich decyzji oraz z napięciami w rodzinie, ukazując złożoność ich więzi i poświęcenia. 

Ale nie tylko: czytelnik odnajdzie nie tylko wątki poświęcenia i wyzwań, ale również elementy nadziei. Emilia, mimo trudności, odnajduje wsparcie i pociechę w kilku bliskich osobach. Te relacje, pełne zrozumienia i empatii, podkreślają znaczenie wsparcia i pocieszenia w życiu.

Dzięki zastosowaniu techniki dwóch linii czasowych jesteśmy w stanie zrozumieć bohaterów i ich motywacje, a jednocześnie Autorka buduje napięcie i emocjonalne zaangażowanie w historię.

Szczęście w prezencie – ciepła i magiczna książka na Święta

A Święta? W powieści są tłem dla głębszych tematów, dodając jej ciepła i magii. Świąteczna atmosfera przeplata się z życiowymi wyzwaniami bohaterów, tworząc kontrast między radością Świąt a życiowymi trudnościami, od których nie można uciec.

Szczęście w prezencie znajduje się na półce ze świątecznymi książkami, które “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 11.10.2023.

Recenzje książek na Święta, które mogą Cię zainteresować:

“Okruchy lodu” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

“Dużo miłości” – Agnieszka Olejnik. Powieść świąteczna – recenzja

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz