“Źródlisko” – Ewa Przydryga. Recenzja thrillera
Ewa Przydryga: "Źródlisko"

“Źródlisko” – Ewa Przydryga. Recenzja thrillera

Byliście kiedyś w escape-roomie? Ewa Przydryga zaserwowała swoim bohaterom grę opartą na takich właśnie zasadach. Tylko, że nie jest to zabawa. Przeczytajcie o najnowszym thrillerze Autorki: Źródlisko.

Nieszczęśliwa wygrana

W radiowym konkursie Lila wygrywa rodzinny pobyt w luksusowym domu w środku lasu. Zabiera ze sobą dwuletniego syna, męża, siostrę i ojca.

Pierwszego wieczoru wszyscy są zmęczeni i twardo zasypiają. Gdy Lila budzi się następnego ranka zastaje puste łóżeczko syna. Dla rodziny rozpoczyna się gra, której stawką jest życie Adasia.

Źródlisko – Ewa Przydryga z nowym pomysłem na thriller

Ewa Przydryga ma niesamowitą zdolność budowania w swoich thrillerach niepowtarzalnego klimatu. Ja czuję się w nim jak ryba w wodzie. I choć jest on łącznikiem między powieściami Autorki, to na każdą z nich znajduje inny pomysł.

A Źródlisko to kolejny z nich i nie ma co ukrywać – kapitalny. Od początku tej powieści towarzyszą emocje: rozpacz matki, wzajemne oskarżenia, strach. Ewa Przydryga umiejętnie buduje napięcie i co rusz odkrywa przed czytelnikiem kolejne karty. 

Jak wyglądają relacje w tej rodzinie? Jaką tajemnicę skrywają bohaterowie? Kim jest porywacz? Z każdą stroną dowiadujemy się czegoś nowego, każdy rozdział jest nowym zaskoczeniem, a finał – choć nieco przewidywalny – był na tyle emocjonujący, że trudno było odłożyć książkę choć na chwilę.

Źródlisko – zanurz się w wyjątkowej atmosferze spod znaku Ewy Przydrygi

Źródlisko Ewy Przydrygi czyta się na jednym wdechu. Autorka ma przystępny styl pisania, a przy tym wciąga czytelnika w atmosferę gęstą, pełną poczucia niepewności i osaczenia. Do tego dobrze skonstruowała swoich bohaterów – ludzi, którzy niczym się w swoich społecznościach nie wyróżniają, ale mają wiele do ukrycia. Ewa Przydryga pokazuje, jak błędy przeszłości powoli ich niszczyły, a to, co działo się w luksusowym domu okazuje się tylko kulminacją. 

Dobrym zabiegiem, który urozmaicił fabułę, było wplecenie w nią kwestii związanych z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniem chemii i zjawisk fizycznych, które sprawiły, że dla bohaterów gra stała się jeszcze bardziej niebezpieczna.

Źródlisko – Ewa Przydryga o błędach przeszłości

Źródlisko Ewy Przydrygi to thriller o destrukcyjnej sile żałoby i sile miłości do dziecka, o egoizmie i błędach przeszłości, za które należy odpokutować. Świetna lektura, od której ciężko się oderwać. Polecam!


Wydawca: Muza SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 26.07.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Sobowtórka” – Sarah Bonner. Recenzja thrillera

“Ta dziewczyna” – Ruth Ware. Thriller z motywem dark academia

“Miejsca cieniste” – Jacek Kalinowski. Udany debiut?

“Dzień gniewu” – Bartosz Szczygielski. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz