“Psia gwiazda” – Katarzyna Ryrych. Pierwsza część sagi “Kobiet rodziny Wierzbickich”
Katarzyna Ryrych: "Psia gwiazda"

“Psia gwiazda” – Katarzyna Ryrych. Pierwsza część sagi “Kobiet rodziny Wierzbickich”

Psia gwiazda to początek nowej sagi Katarzyny Ryrych. Idealna dla czytelników poszukujących w literaturze kobiet silnych, świadomych, wyrastających ponad swoje czasy.

Trzy kobiety 

Malwina, Dionizja i Urszula. Różni je wszystko, a łączy silne uczucie do jednego mężczyzny. Miłość, nienawiść i namiętność. Jednak to nie Antoni decyduje o losach kobiet z rodziny Wierzbickich. One same dobrze wiedzą, czego chcą.

Psia gwiazda – nowa saga Katarzyny Ryrych

Psia gwiazda to pierwsza część cyklu “Kobiety z rodziny Wierzbickich”. Sięgając po tę książkę wiedziałam, że mogę spodziewać się sagi na wysokim poziomie – Katarzyna Ryrych już mnie o tym przekonała przy okazji cyklu Czarna walizka.

Akcja została osadzona w latach przed I wojną światową oraz w trakcie jej trwania. Jest to prawdziwa uczta literacka dla czytelników, którzy poszukują bohaterek silnych, wyrastających ponad swoje czasy, świadomych własnej kobiecości i potrzeb.

Psia gwiazda – powieść o kobietach wyrastających ponad swoje czasy

Takie właśnie są trzy kobiety z rodziny Wierzbickich. Urszula, Malwina, Dionizja. Dobrze wiedzą, czego oczekują od życia, od mężczyzn (a może wręcz niczego nie oczekują?). Tych kilka lat to niesamowite zmiany – kiedy skończyłam lekturę, miałam wrażenie, że żegnam się z całkiem innymi bohaterkami, niż tymi, które poznałam. Dotyczy to nie tylko Wierzbickich, ale także ich najbliższych oraz przede wszystkim Mariaszki – znachorki, która nadaje historii wyjątkowego charakteru.

Katarzyna Ryrych napisała książkę Psia gwiazda w pięknym stylu, który oddał klimat epoki, ale też charakter głównych bohaterek. Jednak brak podziału teksty na rozdziały czy na czasokresy w pewnym momencie zaczął mi przeszkadzać – zabrakło dynamiki, a przeskoki z jednego wątku powodowały, że nieraz byłam zdezorientowana.

Psia gwiazda – pierwsza część sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich

Psia gwiazda to bardzo dobry początek sagi. Jestem ciekawa, jak potoczą się losy kobiet z rodziny Wierzbickich – nie tylko tych, które już poznałam, ale też tych najmłodszych, które wychowane przez kobiety tak silne i wyrastające ponad swoje czasy mogą sporo jeszcze namieszać 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka – dziekuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa:

Premiera: 18.07.2023.


Recenzje powieści obyczajowych, które mogą Cię zainteresować:

Katarzyna Ryrych: “Czarna walizka. Wszystko dla ciebie”. Pierwsza część sagi rodzinnej

“Miłość, proszę pani” – Agnieszka Jeż. XX-lecie międzywojenne kobiet

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

“Ogród sekretów i zdrad” – Agnieszka Krawczyk. Recenzja fenomenalnej powieści

Dodaj komentarz