“Era” – Kamil Piechura. Recenzja thrillera
Kamil Piechura: "Era"

“Era” – Kamil Piechura. Recenzja thrillera

Sztuczna inteligencja i nowoczesne technologie. To świat, w który wciąga czytelnika Kamil Piechura. Jednak bez obaw – Era została napisana tak, że każdy się w niej odnajdzie.

Nowa era?

Oliwier Falk wraz ze swoimi przyjaciółmi stworzył Erę. To sztuczna inteligencja, która może być równa ludzkiej kreatywności. Na technologicznych targach w Hanoverze ma szansę zwrócić uwagę na swoje dzieło.

Jednak w pewnym momencie Era zaczyna obracać się przeciwko swoim twórcom.

Kamil Piechura o nowoczesnych technologiach

Świat zaawansowanych technologii, przełomowych idei i wiary w nową rzeczywistość. A także zagrożenia wynikające z niekontrolowanego ich rozwoju i nieprzewidywalność, która może obrócić się przeciwko ich twórcom. Kamil Piechura dobrze wie, jak wykorzystać ten wątek, by wciągnąć czytelnika w historię opisaną w jego książce Era.

Ale trzeba podkreślić: W powieści ta technologia jest tłem – to element fabuły, który napędza akcję. Kamil Piechura nie skupia się na tym, żeby oświecić swoich czytelników i wytłumaczyć skomplikowane procesy, terminy. W zasadzie wystarczy wiedzieć, czym jest komputer, sztuczna inteligencja, serwerownia i programowanie 🙂

Era – Kamil Piechura zaskakuje do ostatniego słowa

Książkę czyta się na jednym wdechu. Era to genialnie skonstruowany thriller z elementami kryminału. Kamil Piechura nie oszczędzał swoich bohaterów, a zwroty akcji były tak dobrze wplecione, że co jakiś czas musiałam zbierać szczękę z podłogi. Wszystko tu do siebie pasowało, każdy element był przemyślany, bohaterowie kapitalnie wykreowani. Każdy z nich budził podejrzenia, mógł odpowiadać za to, z czym mierzyli się twórcy Ery. A trudno było mieć jakiekolwiek podejrzenia, skoro akcja co jakiś czas zmieniała kierunek. Dodatkowo Autor pisze w swobodnym stylu, dzięki któremu skomplikowane kwestie są przystępne i nie sprawiają żadnego problemu w odbiorze.

No i zakończenie! No ludzie złoci, do ostatniego słowa, ostatniej sceny Kamil Piechura zaskakuje i nie pozwala przestać myśleć o swojej powieści.

Era – inteligentny dopracowany thriller

Takie thrillery chcę czytać! Inteligentne, świetnie napisane i niebanalne. Po wielu przeczytanych książkach z tego gatunku, Era staje się czymś świeżym, nieszablonowym. Gratuluję Autorowi! A sama z przyjemnością wrzucam tę książkę na półkę “Polecam jak nie wiem co!”. 


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 24.04.2024r.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Sierociniec” – Przemysław Kowalewski. Trzecia część serii kryminałów z Unge Galantem

“Szept” – Weronika Mathia. Thriller przepełniony emocjami

“99 ofiar Tytusa Mayera” – Marcel Moss. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz