“Znikające dziewczyny” – Lisa Regan. Recenzja kryminału
Lisa Regan: "Znikające dziewczyny"

“Znikające dziewczyny” – Lisa Regan. Recenzja kryminału

Przemyślana fabuła, intrygujące śledztwo, mała zamknięta społeczność i mocne zakończenie. Znikające dziewczyny to kryminał, który powinien zadowolić większość fanów gatunku. 

Śledztwo na własną rękę

W Denton w USA zaginęła 17-letnia Isabelle. Josie Quinn, zawieszona policjantka, chce zaangażować się w poszukiwania, jednak spotyka się ze sprzeciwem komendanta i współpracowników. Kolejne wydarzenia pokazują, że zaginięcie może mieć związek z odnalezieniem innej nastolatki. Jo podejmuje śledztwo na własną rękę.

Znikające dziewczyny – pierwsza część serii kryminałów Lisy Regan

Znikające dziewczyny to początek serii kryminałów Lisy Regan z Josie Quinn. Autorka już od pierwszych stron intryguje i wciąga czytelnika w wir wydarzeń. Jo jest uparta, ale też kolejne wydarzenia, których jest świadkiem sprawiają, że nie potrafi porzucić tej sprawy. Nowe odkrycia rodzą coraz więcej pytań. Co się stało z zaginioną dziewczyną? Jaki związek z tym ma porwanie sprzed sześciu lat? Kim jest Ramona? I komu zależy na tym, żeby sprawy nie rozwiązać?

Znikające dziewczyny – jedna perspektywa

Znalezienie odpowiedzi na nie wydaje się niemożliwe, a Autorka niczego nie ułatwia. Sprawę poznajemy tylko z jednej perspektywy – z perspektywy Jo, a także tylko na jednej płaszczyźnie czasowej. Choć lubię, gdy perspektywy są różne, to tutaj Lisa Regan tak poprowadziła fabułę, że nie pozwalała na nudę. Śledztwo jest prowadzone skrupulatnie, opiera się na poszukiwaniu dowodów i łączeniu kolejnych faktów, ale nie brakuje też zaskakujących i prawdziwie emocjonujących wydarzeń.

Znikające dziewczyny – mała zamknięta społeczność i świetne zakończenie

Fani małych zamkniętych społeczności na pewno będą usatysfakcjonowani lekturą kryminału Znikające dziewczyny. Lisa Regan stworzyła klimatyczne miasteczko pełne tajemnic, niejasnych powiązań i zależności. Trudno tu komukolwiek zaufać tym bardziej, że sami bohaterowie zostali tak skonstruowani, że budzą wiele wątpliwości.

Lisa Regan nie bała się też mocnego zakończenia i odważnego zamknięcia wszystkich wątków. 

Seria kryminałów z Josie Quinn

Znikające dziewczyny Lisy Regan to książka, która ma wszystko, czego oczekuję od rasowego kryminału i myślę, że chyba większość fanów gatunku może mieć podobne zdanie. Ponadto to zapowiedź świetnej serii, której lekturę z chęcią będę kontunować. Polecam z czystym sumieniem!


Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 29.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Dama” – Dagmara Andryka. Trzecia część serii z Anną Marią Kier

“Sekret pełni księżyca” – Karen McQuestion. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz