“Co się stało z Bennettami?” – Lisa Scottoline. Recenzja thrillera
Lisa Scottoline: "Co się stało z Bennettami?"

“Co się stało z Bennettami?” – Lisa Scottoline. Recenzja thrillera

Książki Lisy Scottoline to mój pewniak i od początku wiedziałam, że lektura thrillera Co się stało z Bennettami? mnie nie zawiedzie. Blurba na okładkę napisał sam Harlan Coben, a to nie jedyne powiązanie z jego książkami.

Zwyczajna rodzina

Bennettowie to zwyczajna rodzina z amerykańskiego przedmieścia, jednak któregoś dnia ich życie diametralnie się zmienia.

Tragiczna w skutkach strzelanina powoduje, że rodzina dostaje się pod opiekę FBI i zostaje objęta programem ochrony świadków. Śledztwo się przeciąga, a Jason – głowa rodziny – czuje, że powoli traci swoich bliskich. Czy czas wziąć sprawy w swoje ręce?

Co się stało z Bennettami? – jak stary dobry Coben

Nie wiem, czy to za sprawą blurba na okładce, czy dlatego, że swego czasu zaczytywałam się w książkach tego Autora: thriller Co się stało z Bennettami? to książka, którą czytało mi się tak samo dobrze jak starego dobrego Harlana Cobena. Z jedną różnicą: Coben nie potrafi pisać powieści tak chwytających za serce, jak robi to Lisa Scottoline.

Autorka nie pozwala ani na chwilę oddechu, a gdyby nie resztki rozsądku, jaki mi pozostał – byłabym w stanie zarwać noc dla tej historii. Od początku w tej książce mnóstwo się dzieje: tragedia, emocje, ucieczka, przeokrutny żal. Później jest tylko lepiej: atmosfera się zagęszcza, jest coraz więcej podejrzeń i szukania powiązań. Lisa Scottoline myli tropy, następuje mnóstwo zwrotów akcji (ale w granicach rozsądku), pojawia się coraz więcej bohaterów. I wciąż to wszystko jest przykryte bólem po stracie.

Co się stało z Bennettami? – Lisa Scottoline potrafi w emocje

Nie ma szans, żeby czytelnik nudził się podczas lektury thrillera Co się stało z Bennettami? Akcja jest tu wartka, rozdziały krótkie, a bohaterowie niby zwyczajni, a genialnie skonstruowani. Dodatkowo styl jest wyjątkowo przyjemny w odbiorze: dynamiczny, często emocjonalny, a także z humorem – co jeszcze bardziej na myśl przywodzi styl Cobena. Taka mieszanka porwie czytelnika i nie wypuści do samego końca. 

Ale to nie wszystko. Lisa Scottoline potrafi w emocje. To, jak opisała proces żałoby naprawdę chwytało za serce: było to bardzo autentyczne i wyjątkowo ujmujące, bo dotyczyło poczucie straty zostało ukazane z perspektywy kilku osób.

Co się stało z Bennettami? – thriller, którego nie można pominąć

Jeżeli szukacie zajmującego i wartkiego thrillera, nie możecie pominąć Co się stało z Bennettami? – to książka, która spełni Wasze oczekiwania. A na koniec warto wspomnieć, że Lisa Scottoline kocha psy i to w tej powieści naprawdę widać.


Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 24.11.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Sekret pełni księżyca” – Karen McQuestion. Recenzja thrillera

“Nowa żona” – Sue Watson. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz