Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka
Iwona Banach: "Do zakopania jeden trup"

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

Czym jest prawdziwa elegancja? Kto ponosi odpowiedzialność za największe oszustwo ludzkości, że Ziemia jest płaska? Co znajduje się na jej brzegach, a co pod spodem? Co z kangurami z Australii, która przecież nie istnieje? I kto próbuje zabić Emilię Gałązkę? Do zakopania jeden trup to dawka nie tylko bezcennej wiedzy, to także świetna zagadka kryminalna i dużo dobrej zabawy.

Co z tym końcem świata?

Emilia Gałązka jest załamana. Końca świata jak nie było, tak nie ma. Żadnej apokalipsy, ataku zombie, nic! Na domiar złego odziedziczyła ośrodek dla bogatych seniorek. Jednak, aby go otrzymać, musi w nim najpierw spędzić trzy tygodnie. Jej spodnie i kurtka moro nie pasują do falbaniasto-koronkowego wystroju, więc to może być ciężka przeprawa. A poranek po nieprzespanej nocy przywitał ją… zwłokami.

Do zakopania jeden trup – czwarty tom Serii z trupem

Do zakopania jeden trup to czwarty tom Serii z trupem, jednak czytelnicy, którzy nie mieli z nią wcześniej do czynienia, nie będą mieli problemu z odbiorem fabuły. 

W tej książce Iwona Banach ma wiele do zaoferowania swoim czytelnikom. Po pierwsze ciekawa zagadka kryminalna. Znalezienie w stawie martwej kobiety to tylko początek. Coraz więcej pytań prowadzi do zaskakujących odpowiedzi, a samo rozwiązanie z pewnością niejednego odbiorcę mocno zdziwi. 

Zagadka kryminalna ma wyborną otoczkę: inteligentne poczucie humoru, sarkazm i całą galerię wyjątkowych postaci. To sprawia, że z zaciekawieniem podążając za śledztwem, uśmiech nie będzie schodził czytelnikowi z twarzy. 

Do zakopania jeden trup – wyjątkowa komedia kryminalna

Do zakopania jeden trup utwierdza mnie w przekonaniu, że Iwona Banach ma wyjątkowy styl, którego nie da się powtórzyć ot tak. To niewymuszone poczucie humoru, wulgaryzmy, które znajdują się tam, gdzie być powinny. To także zdania wielo- wielo- wielokrotnie złożone, po których dwa słowa mogą zburzyć cały sens i wywołać niekontrolowany wybuch śmiechu. 

Od pierwszego spotkania z książką Autorki jestem pod wrażeniem Jej wyobraźni, która ewidentnie przekłada się na humor sytuacyjny. Iwona Banach jest wrażliwa na ludzkie przywary i ukazuje je w niebanalny sposób. Uwypukla je kapitalnym poczuciem humoru, ale przy tym nikogo nie wyśmiewa: żadnej z grup społecznych, zawodowych czy wiekowych.

Do zakopania jeden trup – i nauka, i zabawa

Koniecznie sięgnijcie po komedię kryminalną Do zakopania jeden trup – będziecie się nie tylko doskonale bawić. Dowiecie się, czym jest prawdziwa elegancja, poznacie najciekawsze przesądy dotyczące kobiet w ciąży (raptem kilkadziesiąt) oraz niezbite dowody na to, że Ziemia jest płaska, a Australia nie istnieje. No i rosół – uważajcie na rosół tak, jak Hanka Mostowiak miała uważać na kartony.


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 23.03.2022.

Seria z trupem – kolejność:

  1. Niedaleko pada trup od denata
  2. Głodnemu trup na myśli
  3. Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle
  4. Do zakopania jeden trup

Może Cię zainteresować:

Iwona Banach: “Morderstwo na śniadanie”. Papuga Pinda tym razem szczeka

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #55

Dodaj komentarz