“Zaginione z Willowbrook” – Ellen Marie Wiseman. Najlepsza książka w 2023 roku (jak dotąd)
Ellem Marie Wiesman: "Zaginione z Willowbrook"

“Zaginione z Willowbrook” – Ellen Marie Wiseman. Najlepsza książka w 2023 roku (jak dotąd)

Zaginione z Willowbrook to w tym momencie mój numer jeden wśród najlepszych książek 2023 roku. Koniecznie przeczytajcie tę recenzję. I sięgnijcie po książce – Autorka nie zostawi na Was suchej nitki.

Dramatyczna pomyłka

Szesnastoletnia Sage jest wychowywana przez ojczyma. Przypadkowo dowiaduje się, że jej siostra bliźniaczka żyje, choć dziewczyna od lat była przekonana, że przed laty zmarła ona na zapalenie płuc. Okazuje się, że została zamknięta w zakładzie w Willowbrook, a przed kilkoma dniami zaginęła.

Gdy Sage dociera do zakładu, personel uznaje ją za Rosemary i zamyka w ośrodku.

Zaginione z Willowbrook – historia oparta na faktach

Mroczna, przerażająca, emocjonująca. O tej książce mogłabym mówić bez końca. Zaginione z Willowbrook Elen Marie Wiesmen to fikcyjna historia, która powstała na kanwie prawdziwych wydarzeń. Zakład istniał w rzeczywistości i był miejscem, w którym rozegrał się dramat ogromnej liczby chorych. Przepełnione oddziały, odurzeni pacjenci pozostawieni sami sobie, głód, brud. A przy tym niedoświadczony i brutalny personel, brak opieki lekarskiej i niedofinansowanie.

Willowbrook – miejsce akcji powieści Ellen Marie Wiesman

Właśnie tutaj rozgrywa się akcja powieści Zaginione z Willowbrook. Porażające opisy nie pozwalają oderwać się od książki nawet na moment, ale trzeba podkreślić, że Autorka nie wykorzystuje Willowbrook tylko po to, by wstrząsnąć czytelnikiem i przykuć jego uwagę. 

To także tło dla niesamowicie wciągającej intrygi. Towarzyszący Sage przez całą dobę niepokój, mrok, bezradność, strach – Ellen Marie Wiesman doskonale je wszystkie oddaje i zaraża nimi czytelnika. Co rusz można natrafić na zwrot akcji i dałam się na to nabierać za każdym razem, gdy moja czujność na moment została uśpiona. 

Dodajmy rewelacyjną konstrukcję bohaterów, ale tak, byśmy nikomu nie byli w stanie zaufać. Autorka tak zręcznie manipuluje odbiorcą, że w pewnym momencie sama przestałam ufać głównej bohaterce. 

W efekcie historii Sage nie śledziłam, ale autentycznie ją przeżywałam. 

Zaginione z Willowbrook – najlepsza książka w 2023 roku

Zaginione z Willowbrook to książka, która w pełni zawładnęła moim umysłem. Sama intryga robi wrażenie w każdym szczególe, a obrazy, które przedstawiła Ellen Marie Wiesman trudno będzie wymazać z pamięci. 

W tej książce każdy element znajduje się na właściwym miejscu, a półka “Polecam jak nie wiem co!” to dla niej zdecydowanie za mało. Jak do tej pory to mój numer jeden w 2023.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 28.06.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Śmierć, która cię ocali” – Jack Jordan. Thriller z wątkiem medycznym

“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny!

“Mój były” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera psychologicznego

Sprawdź też: Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #76

Dodaj komentarz