“Upiór w moherze” – Iwona Banach. Komedia kryminalna – recenzja patronacka
Iwona Banach: "Upiór w moherze"

“Upiór w moherze” – Iwona Banach. Komedia kryminalna – recenzja patronacka

Iwona Banach nigdy nie zawodzi! I tym razem możecie liczyć na jej wyjątkowe poczucie humoru, ale też na ciekawą intrygę i analizę społeczną. Przeczytajcie o komedii kryminalnej Upiór w moherze.

Specjaliści od promocji

Pewnej nocy dwójce bibliotekarzy objawia się jeden z bohaterów literackich. Prosi o pomoc, bo jego autorowi grozi śmierć, a on sam przecież nie przeżył swojej sceny miłosnej (na którą bardzo liczy).

Ten sam autor z trzema autorkami ma pomysł na swoją promocję – planują sfingować zabójstwo. Plan jednak się sypie, gdy okazuje się, że w miasteczku grasuje prawdziwy morderca.

Upiór w moherze – trafna analiza społeczna

Ależ ja się dobrze bawiłam! W komedii kryminalnej Upiór w moherze wszystko doskonale do siebie pasowało. Niesamowity humor, którego jestem od kilku lat wierną fanką, towarzyszy ciekawej intrydze oraz analizie społecznej i kulturowej.

Właśnie ta ostatnia kwestia zwraca moją uwagę w książce Upiór w moherze. Iwona Banach ma niesamowity dar wydobywania i eksponowania niektórych naszych słabości. Oczywiście niejednokrotnie jest to przerysowane i zawsze okraszone humorem – ale daje do myślenia. A to, co zawarła w swojej najnowszej książce, będzie bardzo bliskie czytelnikom. Bo tym razem Autorka bierze na tapet właśnie rynek książki – sprzedaż, promocję, samo pisanie i stosunek do czytelnictwa. W kapitalny sposób je podsumowała, oczywiście w swoim stylu 🙂

Upiór w moherze – wyjątkowy humor Iwony Banach

Ale dość o poważnych kwestiach. Przygotujcie się na sporą dawkę humoru. Sytuacyjnego, językowego czy charakterologicznego. Całe mnóstwo tu absurdów i czarnego humoru. Jednak warto pamiętać: Upiór w moherze to lektura, która wymaga uzbrojenia się w dystans – chyba, że macie go w darze. Wolę uprzedzić, żeby nie było potem obrażania się i oburzenia 🙂

Intryga w komedii kryminalnej Upiór w moherze

No i na koniec intryga. Zazwyczaj w książkach Iwony Banach traktowałam ją jako dodatek, a tym razem naprawdę zwraca uwagę. Upiór w moherze to ciekawe śledztwo, przerzucanie podejrzeń i nieoczekiwane rozwiązanie. Oczywiście nikogo nie powinno dziwić, że bierze w nim udział byt nierealny – bohater serii kryminałów – który ma własny interes w rozwiązaniu sprawy, a istotną rolę odegrają kłaki autora tej serii

Upiór w moherze – dla miłośników inteligentnej rozrywki

Upiór w moherze Iwony Banach to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy cenią sobie wysublimowany humor, nietuzinkową intrygę i refleksyjne spojrzenie na współczesne społeczeństwo. Miłośnikom inteligentnej rozrywki polecam jak nie wiem co!


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie!

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 13.03.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

“Klątwa Utopców” – Iwona Banach. Patronacka recenzja komedii kryminalnej

Dodaj komentarz