“Śmierć, która cię ocali” – Jack Jordan. Thriller z wątkiem medycznym
Jack Jordan: "Śmierć, która cię ocali"

“Śmierć, która cię ocali” – Jack Jordan. Thriller z wątkiem medycznym

Śmierć, która cię ocali Jacka Jordana to świetnie dopracowany, zaskakujący i nieodkładalny thriller z wątkiem medycznym. Gwarantuję, że trudno przerwać lekturę chociaż na chwilę!

Dylemat moralny

Anna Jones to ceniona kardiochirurg i matka ośmioletniego Zacka. Pewnego dnia po powrocie z pracy zastaje w domu nieproszonych gości – mężczyzn, którzy zakładają jej kamery. Okazuje się, że jej syn został porwany, a opiekunka zamordowana. Ona tymczasem będzie ciągle pod obserwacją.

Anna może odzyskać syna – warunkiem jest doprowadzenie do śmierci prominentnego polityka, którego kobieta ma operować w najbliższych dniach.

Śmierć, która cię ocali – thriller z wątkiem medycznym

Śmierć, która cię ocali to thriller z rodzaju tych, których nie można odłożyć. Już od początku czytelnik jest wciągnięty w dylemat moralny, przed którym zostaje postawiona Anna: przysięga Hipokratesa i dalsza kariera czy życie syna? Ale nie tylko na tym opiera się fabuła, bo w tej książce cały czas coś się dzieje. Czytelnik pozna Margot, która jest asystentką Anny i razem z nią operuje polityka. Jest obecne też śledztwo w sprawie śmierci Pauli – opiekunki Zacka, które prowadzi Rachel, zmagająca się z własnymi demonami.

Akcja cały czas się rozwija, pojawiają się nowe wątki oraz bohaterowie, a to wszystko wokół głównej osi, jaką jest porwanie Zacka.

Śmierć, która cię ocali – fenomenalny thriller

Bez świetnego stylu, w jakim został napisany thriller Śmierć, która cię ocali, trudno byłoby go nazwać fenomenalnym. Jack Jordan doskonale oddał emocje, jakie przez cały czas towarzyszyły Annie: jej strach, dylematy moralne, stres, zagubienie i oczywiście lawirowanie pośród kłamstw, którymi raczyła rodzinę i policję.

Także w przypadku Margot i Rachel świetnie zobrazował okoliczności, w jakich się kobiety znajdowały. Dzięki temu czytelnik praktycznie jest w stanie poczuć to, co czuły kobiety, a także skutecznie zachęcić do prób postawienia się w ich sytuacji.

Minusem w tej książce był dla mnie wątek związany z polityką – niestety zubożały, przez co wydawał się mało realny, jakby wrzucony na siłę. 

Śmierć, która cię ocali – nieodkładalny thriller Jacka Jordana!

Śmierć, która cię ocali to thriller z gatunku nieodkładalnych. Wszystkie elementy zostały dobrze wyważone, a zakończenie świetnie ukazało prawdziwą naturę bohaterów.

Nie może być inaczej – ta książka grzeje miejsce na półce “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo MUZA SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 31.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Ta dziewczyna” – Ruth Ware. Thriller z motywem dark academia

“Koniec jest początkiem” – Chris Whitaker. Recenzja thrillera

Miranda Smith: “Kochająca żona”. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz