Rhys Bowen: “Wenecki szkicownik”. Wyjątkowa podróż
Rhys Bowen: "Wenecki szkicownik"

Rhys Bowen: “Wenecki szkicownik”. Wyjątkowa podróż

Wenecki szkicownik to historia, o której trudno zapomnieć. Wyjątkowa kobieta, wyjątkowa Wenecja oraz wyjątkowe czasy. Emocji tu nie zabraknie.

Szkicownik, klucze i Wenecja

Cioteczna babcia tuż przed śmiercią przekazuje Caroline klucze, szkicownik i wypowiada jedno słowo: Wenecja. Będąca na życiowym zakręcie kobieta rusza więc do Wenecji, żeby poznać historię Julietty.

Wenecki szkicownik – jedna decyzja zmieniająca niejedno życie

Wenecki szkicownik to niesamowita opowieść, która zabiera czytelnika do wyjątkowego świata młodej Julietty. Jako 18-latka pokochała Wenecję podczas krótkich wakacji, ale też poznała tam Leo – swoją pierwszą miłość. 

Julietta będzie zaskakiwała czytelnika z każdą stroną coraz bardziej. Mogłoby się wydawać, że poznamy słabą kobietę bez własnego zdania. Nic dziwnego: surowe wychowanie, rodzinne tragedie i podporządkowanie życia matce nie pozwoliły kobiecie żyć tak, jak sama by tego chciała. 

Jednak jedna odważna decyzja zmieniła całe jej życie. Śledząc zapiski pamiętnika Julliete razem z Caroline będziemy poznawać fascynującą historię. Na pierwszym planie jest tu związek z Leo oraz trudności i tragedie, jakie ich spotkały.

Wenecki szkicownik – witaj w Wenecji!

Wenecki szkicownik to nie jest jednak historia miłosna – a przynajmniej nie tylko. Choć o niej opowiada bohaterka, to dzięki pamiętnikowi poznamy niezwykłą kobietę: odważną, wierną przyjaciołom miłośniczkę sztuki. To także cicha bohaterka II wojny światowej, dla której troska o bliźnich i współpraca z aliantami nie była niczym nadzwyczajnym – była po prostu moralnym obowiązkiem.

Ogromna miłość Julietty do Wenecji sprawi, że razem z nią odbiorca będzie doznawał wszystkiego, co daje to miejsce. Warunki pogodowe, trudności w przemieszczaniu, ciasne uliczki i mieszkańcy, dla których rodzina i wiara są priorytetem. Juliette zaprosi czytelnika do uczestnictwa w najważniejszych świętach i wydarzeniach kulturalnych, smakowania pysznego jedzenia, sztuki, spotkań na przyjęciach. Poznamy Wenecję z czasów okupacji oraz stosunek jej mieszkańców do II wojny światowej, Żydów oraz obywateli “wrogich” krajów.

Wenecki szkicownik – wyjątkowa podróż

Wenecki szkicownik to fascynujące odkrywanie historii Julliety: jej miłości, trosk i strat, jakie musiała ponieść. To wyjątkowo emocjonalna i angażująca powieść – nie pozwala o sobie szybko zapomnieć.


Wydawca: Wydawnictwo Muza – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść historyczna

Premiera: 9.03.2022.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #54

Gill Paul: “Rywalki”. Kulisy niezwykłego starcia

Katarzyna Ryrych: “Czarna walizka. Wszystko dla ciebie”. Pierwsza część sagi rodzinnej

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz