Gill Paul: “Rywalki”. Kulisy niezwykłego starcia
Gill Paul: "Rywalki"

Gill Paul: “Rywalki”. Kulisy niezwykłego starcia

Rywalki Gill Paul to miłość, romanse i zdrady. To luksusowe wakacje, nieprawdopodobne bogactwo oraz życie na świeczniku. Przy tym niewyobrażalna rozpacz, niespełnione pragnienia i samotność. A wydawałoby się, że Jackie Kennedy i Maria Callas różnią się wszystkim i łączy je tylko miłość i walka o związek z najbogatszym człowiekiem świata ich czasów. Poznajcie kulisy tego starcia dwóch niezwykłych kobiet. 

Jackie Kennedy, Maria Callas i Arie Onassis

Pierwsza dama Jackie Kennedy i najsłynniejsza sopranistka Maria Callas – dwie kobiety, które związały swoje losy z Aristotelesem Onassisem. Czy życie z najbogatszym człowiekiem świata odmieniło ich losy na lepsze? Którą z nich wybrał mężczyzna?

Rywalki – więcej niż starcie dwóch kobiet

Powieść Rywalki to nie tylko historia starcia dwóch kobiet, które przez większość życia znajdowały się na świeczniku. To znacznie więcej.

Gill Paul prowadzi tę historię dwutorowo – z perspektywy Jackie Kennedy oraz Marii Callas, powoli splatając losy kobiet. Pokazuje ich życie w oparciu o wydarzenia historyczne, ale w pewnym sensie zza kulis. Autorka przedstawiła trudne losy tych dwóch bohaterek. Kobiet, które kochają i chcą być kochane. Kobiet stale podlegających ocenie, które musiały na oczach świata zmierzyć się z ogromną stratą, traumami z dzieciństwa i problemami psychicznymi. Ich losy z czasem połączył Arie Onassis człowiek obrzydliwie bogaty, nieposiadający skrupułów, lubiący obracać się wśród najważniejszych ludzi świata. 

Rywalki – celebryci połowy XX wieku

Kreacja bohaterów powieści Rywalki to ogrom pracy Gill Paul – czuje się to na każdej stronie. Wszystko tu kapitalnie ze sobą współgrało. Uczucia znane wszystkim oraz ludzkie oblicza Jackie i Marii zostały naznaczone sławą, życiem w luksusie oraz czasami, w jakich żyły. 

Autorka cudownie oddała klimat lat 50-tych, 60-tych i 70-tych XX wieku. Na kartach książki czytelnik spotka się z Churchillem, Jackiem Kennedym, doświadczy sytuacji społeczno-politycznej w USA i zimnej wojny. Jednak najciekawsze dla mnie było dowiedzieć się, co to znaczyło być celebrytą tamtych czasów. Gill Paul pokazała, jak media oddziaływały na ich życie, ale także, w jaki sposób można było nimi manipulować, by osiągnąć swój cel. 

Rywalki – beletrystyka historyczna na najwyższym poziomie

Rywalki to historia, którą żyje się w trakcie lektury i jeszcze po jej zakończeniu. To powieść pełna emocji i zaskakujących wydarzeń, w którą Autorka wciągnęła mnie już od pierwszych stron do tego stopnia, że przeszukałam internet, by bliżej poznać bohaterów.

Wspaniale wykreowani bohaterowie, oddanie niezwykłych czasów XX wieku oraz świat niedostępny dla mas – obok tej książki trudno przejść obojętnie.


Wydawca: Wydawnictwo Mando – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść historyczna

Premiera: 26.01.2022.


Może Cię zainteresować:

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Wybór redaktorów

Książkowa lista przebojów #51 – najlepsze książki w Polsce i USA

Janet Skeslien Charles:”Bibliotekarka z Paryża”. O pięknie literatury

Magda Knedler: “Narzeczone Chopina”. Genialny wirtuoz schodzi na drugi plan

Dodaj komentarz