The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Goodreads to serwis dla miłośników książek należący do Amazona. Od kilkunastu lat użytkownicy wybierają najlepsze książki wydane w danym roku oraz w danej kategorii. Poniżej przedstawiam wyniki kilku kategorii. Wśród nich między innymi: najlepszy thriller, najlepsza powieść debiutancka, najlepszy horror, najlepszy romans. Najlepsze książki są wybierane przez samych czytelników, a głosowanie trwało już od listopada. Wyniki ogłoszono wczoraj.

Najlepsza książka w kategorii FIKCJA: Sally Rooney Gdzie jesteś, piękny świecie

Alice i Eileen to dwudziestokilkuletnie przyjaciółki. Alice to młoda powieściopisarka, która pewnego dnia spotyka na swojej drodze Felixa. Przypadkowa znajomość zamienia się we wspólny wyjazd do Rzymu. W tym samym czasie, Eileen próbuje pozbierać się po rozstaniu z ukochanym rozpoczyna niewinny flirt z Simonem, którego zna z dzieciństwa.

Najlepszy thriller: Laura Dave The last thing he told me

Matka i jej pasierbica próbują rozwikłać sekret. Kiedy Owen Michaels zmarł, zostawił swojej nowej żonie Hannah jedną tajemniczą wiadomość: Chroń ją. Notatka wyraźnie odnosi się do Bailey, 16-letniej córki Owena. Ale dlaczego? Amerykańska agencja federalna także chce wiedzieć.

Najlepsza powieść historyczna: Taylor Jenkins Reid Malibu Rising

Autorka wygrała w tej kategorii także w 2019 roku za swoją powieść Daisy Jones & the Six

Malibu Rising także dotyczy najnowszej historii. Jest sierpień 1983. Impreza na koniec lata w Malibu zmienia wszystko. Dużo alkoholu, rodzinne tajemnice i złamane serca – to opowieść o 24 godzinach z życia pewnego rodzeństwa.

Najlepszy romans: Emily Henry People we meet on vacation

Poppy i Alex są od zawsze najlepszymi przyjaciółkami. Każdego roku razem spędzają wakacje – wspaniałe i beztroskie. Tyle, że w zeszłym roku wszystko się skomplikowało i w tym roku jest już dziwnie. Autorka prowadzi wnikliwe śledztwo w sprawie nieznanej szarej strefy między przyjaźnią a prawdziwą miłością.

Najlepszy horror: Grady Hendrix The final girl support group

Autor stworzył własną unikalną koncepcję horroru, oscylując na granicach gatunku. Jego najnowsza powieść — i zdobywczyni tegorocznej nagrody za najlepszy horror — rozważa przerażającą koncepcję filmową ostatniej dziewczyny, jedynej ofiary, która walczy, pokonuje zabójcę i doczeka kolejnego dnia. Otwarte pytanie Hendrixa: A gdyby niektóre z tych kobiet się spotkały?

Najlepsza powieść debiutancka: Elena Armas The Spanish love deception

Catalina Martin zabiera swojego nowego amerykańskiego chłopaka na wesele siostry w małym hiszpańskim miasteczku. Aaron Blackford jest wysoki, przystojny i niezwykle irytujący. Niestety, tak naprawdę nie jest chłopakiem Cataliny. 

Źródło: Goodreads


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2020 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Najlepsze książki 2020 roku według “The New York Times”

Książkowa lista przebojów notowanie #42 – najlepsze książki w Polsce i USA

Dodaj komentarz