Anna Bailey: “Przedsionek piekła”. Rewelacyjny debiut
Anna Bailey: "Przedsionek piekła"

Anna Bailey: “Przedsionek piekła”. Rewelacyjny debiut

Przedsionek piekła – czyli miasteczko Whistling Ridge w Górach Skalistych – zaprasza wszystkich turystów! Chętni zmierzą się z tajemnicami jego mieszkańców, zaginięciem Abi oraz niepodzielną władzą pastora. Przewodniczką wycieczki jest Anna Bailey

Zaginięcie czy ucieczka?

Siedemnastoletnia Emma zostawia swoją najlepszą przyjaciółkę na imprezie w lesie. Kiedy Abi nie wraca do domu i po tygodniu wciąż nic nie wiadomo, poczucie winy coraz bardziej dręczy Emmę. Chce sama odkryć prawdę, ale czy dziewczynie coś się stało? Czy uciekła z patologicznego środowiska, w jakim się wychowała?

Przedsionek piekła – wszystko ma znaczenie

Przedsionek piekła to nie jest typowy thriller, którego nie rozróżniłabym spośród wielu innych, które przeczytałam.

Fabuła powieści opiera się na zaginięciu Abi, siedemnastoletniej mieszkance małego miasteczka Whistling Ridge, w którego centrum jest Pierwszy Kościół Baptysyczny. Anna Bailey w poszukiwania dziewczyny “nie zaangażowała” policji, bo na jej znalezieniu najbardziej zależy Emmie. Autorka długo nie pozwala odgadnąć, co stało się z Abi. W miasteczku każdy staje się podejrzanym, a wszyscy spośród tych, których czytelnikowi podsuwa Anna Bailey, mogliby mieć powód, żeby pozbyć się nastolatki.

Podczas lektury warto przyglądać się każdemu bohaterowi, zapamiętywać szczegóły i to, o czym mówią – wszystko może mieć znaczenie 🙂

Przedsionek piekła – duszny, niepokojący thriller

Thriller Przedsionek piekła w dużej mierze opiera się na warstwie obyczajowej. Anna Bailey osadziła miejsce akcji w małej miejscowości, której społeczność rządzi się swoimi prawami. Nie mają one nic wspólnego z tolerancją, kobiety są podporządkowane mężczyznom, a niepodzielną władzę sprawuje pastor. Nawet słowa Pisma Świętego interpretowane są według potrzeb. Autorka wciągnie czytelnika w tę społeczność i nie wypuści z niej nawet, kiedy będzie już po lekturze.

Anna Bailey w oryginalny sposób skonstruowała bohaterów. Nie szukałam w nich pierwiastków dobra, bo na wierzch były wyciągane tylko złe strony. Nawet potencjalne ofiary budziły moją odrazę i niepokój. Klimat tej powieści jest duszny, gęsty i mroczny. Zło jest tu niemal namacalne, ale jednak nieuchwytne. 

Przedsionek piekła – debiut Anny Bailey

Przedsionek piekła to thriller, który przypadnie do gustu czytelnikom stawiającym na wyjątkowy klimat. Wątek małej społeczności został kapitalnie zrealizowany – jestem pełna uznania tym bardziej, że to debiut Autorki. 


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: thriller

Premiera: 9.03.2022.

Książkę Przedsionek piekła przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #56

Kristin Hannah: “Jedyna z archipelagu”. O relacji matka-córka

Sarah Pinbrough: “Ta druga”. Thriller poza schematami

Dodaj komentarz