Centrum Nowego Jorku i nawiedzony budynek? Riley Sager zaprasza do wizyty w Bartholomew. Tylko pamiętaj: zamknij wszystkie drzwi.
Wyjątkowa oferta
Jules w ciągu jednego dnia straciła pracę, chłopaka i mieszkanie. Nieoczekiwanie otrzymała oryginalną propozycję: zamieszkać na trzy miesiące w apartamencie na Manhattanie w jednym z najbardziej znanych budynków. Dziewczyna godzi się, chociaż obowiązujące zasady mogą dziwić: zakaz przyprowadzania gości, spędzanie każdej nocy w apartamencie, zakaz rozmów z innymi mieszkańcami. Szybko okazuje się także, że o budynku krążą różne plotki.
Zamknij wszystkie drzwi – witaj w Bartholomew
Riley Sager wie, jak napisać książkę, od której nie można się oderwać. Zamknij wszystkie drzwi właśnie do takich należy. Autor zabiera czytelnika do budynku Bartholomew. Chociaż to centrum Nowego Jorku, wydaje się, że po przekroczeniu progu razem z bohaterką trafiamy do innego świata. Miejsce jest wyjątkowe – mieszkają w nim wyjątkowi ludzie, trudno kupić apartament, a opiekunów mieszkań obowiązują niecodzienne zasady. Ale to nie wszystko. Po zmroku dom zaczyna żyć. Jules (i czytelnikowi) już od pierwszej nocy towarzyszy uczucie niepokoju, pojawiają się dziwne sny, a po przebudzeniu słychać różne odgłosy.
Po wyjściu z Bartholomew na ulice Manhattanu można wreszcie odetchnąć i wręcz poczuć ulgę.
Zamknij wszystkie drzwi – przemyślana historia
Historia z thrillera Zamknij wszystkie drzwi to okres około dwóch tygodni. Akcja rozwija się powoli, dzięki czemu Autor skrupulatnie buduje napięcie. Wątki rozwijają się niespiesznie, ale czytelnik będzie trzymany w napięciu i poczuciu, że zaraz się coś wydarzy. I rzeczywiście: zaczyna się dziać. Akcja rozpędza się, następuje sporo zwrotów, Autor niejednokrotnie zaskoczy czytelnika.
Finał tej historii jest niespodziewany i zapewne niejeden odbiorca będzie pozytywnie zaskoczony. Mnie niestety rozczarował – a to dlatego, że niedawno czytałam thriller z podobnym wątkiem.
Zamknij wszystkie drzwi – nieodkładalny thriller
Niemniej Zamknij wszystkie drzwi to wysokiej klasy thriller i dobrze przemyślana historia. Budzi emocje, nie pozwala oderwać się od lektury i jest doskonałą rozrywką.
Dla tych, którzy szukają czegoś podobnego do Wróć przed zmrokiem – to całkiem inna historia, ma inny klimat, ale gwarantuję: wyobraźnia będzie pracować 🙂
Wydawca: Wydawnictwo Mova – dziękuję za egzemplarz do recenzji
Kategoria: thriller
Premiera: 23.03.2022.
Może Cię zainteresować:
Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #57
Riley Sager: “Wróć przed zmrokiem”. Typowa historia o nawiedzonym domu?
Sarah Pearse: “Sanatorium”. Witaj w Le Sommet – hotelu ze wstrząsającą historią