“Szept” – Weronika Mathia. Thriller przepełniony emocjami
Weronika Mathia: "Szept"

“Szept” – Weronika Mathia. Thriller przepełniony emocjami

Jeżeli szukacie thrillera, który sponiewiera Wasze emocje i zapewni solidną intrygę kryminalną, to warto zwrócić uwagę na najnowszy thriller Weroniki Mathii Szept.

Śledztwo na własną rękę

Na brzegu jeziora znalezioną martwą nastolatkę. Podejrzanym z miejsca staje się Piotr – wycofany, miejscowy chłopak. Dominika Sejna po 3 latach przerwy wraca do służby w policji. Liczy, że uda się jej być ponownie częścią wydziału kryminalnego. Na własną rękę prowadzi śledztwo i nie do końca jest przekonana co do winy chłopaka.

Szept – dopracowany w każdym szczególe thriller Weroniki Mathii

Po rewelacyjnym debiucie Weronika Mathia znowu to zrobiła. Tylko lepiej! Znowu zaserwowała czytelnikom thriller, w którym każde jedno słowo, każdy jego element był dopracowany. Szept to z jednej strony rewelacyjna intryga i śledztwo kryminalne, a z drugiej powieść przepełniona takim ogromem emocji, że czyta się ją z drżącym sercem.

Szept – wielowarstwowa intryga

Skrupulatne śledztwo, cofnięcie się do wydarzeń sprzed 50 lat, niejasne powiązania. Szept intryguje fabułą – złożoną i wielowarstwową. Próba rozwiązania zagadki jest tutaj nie tylko dążeniem do poznania prawdy, ale też pokazuje, co kryje się w każdym z bohaterów.

Weronika Mathia jednak nie wykłada tu na stół wszystkich kart, ale w sposób przemyślany buduje napięcie. Autorka manipulowała perspektywami i co rusz podsuwała nowe wskazówki czy nowe światło na dany wątek. W ten sposób to, co początkowo wydawało mi się niezbyt wyróżniającą się intrygą, stawało się ze strony na stronę coraz bardziej fascynujące.

Szept – pełen trudnych emocji thriller Weroniki Mathii

Czytając Szept można niemal całym sobą odczuć emocje, które towarzyszyły chyba wszystkim aspektom tej powieści. Każdy z bohaterów wnosi do tej powieści swój bagaż doświadczeń i traum. Każda z dróg, każda decyzja i skomplikowana emocja sprawiają, że postaci nie są tu czarno-białe, ale nad wyraz realistyczne. Nie można wobec nich pozostać obojętnym, a mój stosunek do każdego z bohaterów co chwilę się zmieniał.

Szept – thriller “z duszą”

Szept Weroniki Mathii to solidna propozycja nie tylko dla tych czytelników, którzy szukają zaskakującej i dobrze skonstruowanej zagadki kryminalnej. To także thriller, który angażuje umysł oraz emocje. Polecam ją tym, którzy szukają historii “z duszą” – trudną i dającą do myślenia.


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 10.04.2024.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera

“Puste miejsce” – Paulina Cedlerska. Recenzja thrillera

“99 ofiar Tytusa Mayera” – Marcel Moss. Recenzja thrillera

“Manekiny” – Jolanta Żuber. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz