Lisa Jewell: “Idealna rodzina”. Od perswazji do manipulacji
Lisa Jewell: "Idealna rodzina"

Lisa Jewell: “Idealna rodzina”. Od perswazji do manipulacji

Idealna rodzina Lisy Jewell to historia, po której nie spodziewałam się takiej dawki emocji.  Autorka do reszty wciągnęła mnie w trudną układankę. Stworzyła kompletny i nieprzewidywalny thriller, a przy tym ukazała proces od perswazji do manipulacji.

Spadek wart fortunę

Libby Jones została w dzieciństwie adoptowana. Niedługo po swoich 25 urodzinach otrzymuje list, dzięki którym może dowiedzieć się, kim są jej biologiczni rodzice. Okazuje się, że kobieta dziedziczy dom warty fortunę.

Wkrótce Libby zrozumie, że wiele w jej życiu się zmieni. 25 lat wcześniej w londyńskiej posiadłości policja znalazła ciała trzech osób, które popełniły samobójstwo.

Idealna rodzina – puzzle z wieloma elementami do złożenia

Francja i Londyn. Współczesność i końcówka lat 80-tych XX wieku. Troje bohaterów, których nic nie łączy. Tak rozpoczyna się historia opisana w thrillerze Idealna rodzina. Przyznam, że początkowo trudno było mi się w niej odnaleźć.

Ta książka kojarzy mi się z puzzlami składającymi się z wielu elementów. Czytając ją powoli dobierałam elementy ramki, by później składać całość to, czego dowiedziałam się z tej historii. W czasie lektury wciąż próbowałam połączyć trzy największe fragmenty układanki.

Lisa Jewell bez reszty wciągnęła mnie w tę zagadkę.  Przy okazji pokazała możliwości, jakie daje sprawne manipulowanie ludźmi. Przebiegłość, inteligencja i odpowiedni grunt – Autorka pozwala obserwować cały proces uzależniania od siebie drugiego człowieka.

Idealna rodzina – uczucie niepokoju gwarantowane do ostatniego zdania

Akcja książki Idealna rodzina już po kilku pierwszych rozdziałach rozwija się szybko. Zaskakujące zdarzenia, kilka ciekawych zwrotów akcji, trójka bohaterów, którzy różnią się między sobą wszystkim – Lisa Jewell wiedziała, jak przyciągnąć uwagę czytelnika i zachęcić go do prób rozwiązania intrygi. Nie znudziły mnie losy żadnego z bohaterów, a kiedy było coraz bliżej rozwiązania, nie sposób było odłożyć tę książkę lub przestać o niej myśleć. Autorka sprawnie i w przemyślany sposób doprowadziła tę historię do końca. I nawet wtedy nie opuściło mnie uczucie niepokoju.

Idealna rodzina – fascynujący thriller

Książka Idealna rodzina nie wciągnęła mnie od pierwszej strony. Ale kiedy już zaangażowałam się w tę historię – to na dobre. Nie spodziewajcie się tu prostej historii o sekcie, thrillera z gatunku domestic noir (jak może sugerować tytuł) ale fascynującego thrillera o zaskakującej i oryginalnej fabule. 


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Kategoria: thriller

Premiera: 14.04.2021.


Może Cię zainteresować:

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Wybór redaktorów

Książkowa lista przebojów #45 – najlepsze książki w Polsce i USA

Riley Sager: “Wróć przed zmrokiem”. Typowa historia o nawiedzonym domu?

Harlan Coben: “Mów mi Win”. Warto go poznać?

Dodaj komentarz