“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka
Patrycja Żurek: "Zagubiona pszczoła"

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

Zagubiona pszczoła Patrycji Żurek oczaruje Cię plastycznymi opisami natury, wzruszy, ale też da nadzieję i wiarę we własne możliwości.

W Mioduli

Jakiś czas temu Jacenty przeprowadził się z żoną do Mioduli – wsi położonej w górach. Tam dochodzi do tragedii – Katarzyna zapada w śpiączkę po użądleniu przez pszczołę.

W Mioduli mieszka też Maciejka – młoda dziewczyna, o której nikt nic nie wie. W dzień wypadku pojawia się w domu Jacentego.

Zagubiona pszczoła – książka na lato i nie tylko

Powieści obyczajowe Patrycji Żurek za każdym razem do mnie trafiają i mam wrażenie, że każda kolejna historia celniej. A Zagubiona pszczoła? Czy to książka na lato z gatunku tych słodkich jak miód? Nie dajcie się zmylić. 

Patrycja Żurek zabiera nas do spokojnej wsi – Mioduli. Pozwala nam poobcować z naturą za pomocą swoich niesamowicie plastycznych opisów – z górami, cichymi letnimi wieczorami, niebem pełnym gwiazd, lasem i jeziorem. A przede wszystkim zbliża nas do pszczół – spokojnych, skupionych na swojej pracy, które są sercem ekosystemu. 

Natura jest tu jak plaster na duszę – koi, działa na nią przeciwbólowo, uczy uważności. Nie tylko bohaterów – Patrycja Żurek skutecznie wciąga czytelników w całkiem inny świat i odrywa nas od codzienności.

Zagubiona pszczoła – historia ludzkich dramatów

Ale Zagubiona pszczoła to także historia ludzkich dramatów – także tych, które mogą być bliskie niejednemu odbiorcy. Samotność, niespełnienie oczekiwań najbliższych, nieudane małżeństwo, nietrafiona miłość, nieprzepracowane traumy. Patrycja Żurek pokazuje jednak, że to, co spotkało bohaterów, stało się drogą do poznania i zrozumienia samego siebie, zaufania sobie i podjęcia odważnych decyzji. 

Co ważne, Autorka nie przerysowuje tych dramatów, bohaterowie są realistyczni, ich dialogi naturalne. Dodatkowo Patrycja Żurek tak prowadzi akcję, że książkę można czytać z niesłabnącym zainteresowaniem.

Zagubiona pszczoła – powieść pełna emocji

Zagubiona pszczoła to książka pełna emocji: jest w niej ból i jego ukojenie, poczucie beznadziei, żałoba, ale też wiara w swoje możliwości. Zanurzcie się w historii wcale nie takiej słodkiej, ale też jak miód: łagodnej i poprawiającej samopoczucie.


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 17.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2023. Moje Top 3

“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Książka na lato – recenzja patronacka

“Naszyjnik z jarzębiny” – Patrycja Żurek. Książka na jesień – recenzja patronacka

“Wybory serca” – Agnieszka Krawczyk. Finał serii “Leśne ustronie”

Dodaj komentarz