“Klimatomierz” – Aleksandra Woldańska-Płocińska. Książka dla dzieci ciekawych świata

“Klimatomierz” – Aleksandra Woldańska-Płocińska. Książka dla dzieci ciekawych świata

Czym różni się klimat od pogody? Jak wyglądała nasza planeta 230 milionów lat temu? Jak pracują naukowcy? Czy my sami mamy wpływ na klimat? Przeczytajcie o książce “Klimatomierz” Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej.

Klimatomierz – książka dla dzieci ciekawych świata

Książka Klimatomierz Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej okazała się strzałem w dziesiatkę! Nie tylko zainteresowała mojego starszego synka, ale także pomogła mi samej odświeżyć sobie wiedzę. To świetne kompendium na temat klimatu – temat wyłożony jest “od podszewki” w oparciu o wiedzę naukową, a jednak w ciekawy, prosty sposób. Autorka pokazuje, że klimat ma bezpośredni wpływ na nasze życie, więc już teraz musimy się o niego zatroszczyć.

Klimatomierz, czyli jak najmłodsi mogą zadbać o klimat?

Jak to zrobić? Klimatomierz to praktyczne rozwiązania, które nawet najmłodsi mogą wpleść w swoje życie. Troska o rośliny, zwierzęta, oszczędność energii, zielony konsumpcjonizm, sposoby na ograniczenie emisji dwutlenku węgla – proste sposoby, które proponuje Autorka sprawią, że mały czytelnik poczuje odpowiedzialność na klimat.

Klimatomierz – jako sposób na budowanie świadomości ekologicznej dzieci

Klimatomierz nie jest książką do przeczytania na jeden raz. W naszym domu wiedzę sobie dawkujemy, bo każdy z rozdziałów jest pretekstem do pochylenia się nad tematem, dłużej rozmowy i obserwacji. To idealna książka dla dzieci ciekawych świata i sposób na budowanie świadomości ekologicznej dzieci.


Wydawca:  Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 12.04.2023.Może Cię zainteresować:

“Fergal ma kłopot” – Robert Starling. Recenzja książki dla dzieci

Katarzyna Biegańska: “W Robaczkowie”. Książka dla przedszkolaków i nie tylko…

Wszystko o deszczu. Marta Krzemińska: “Dlaczego deszcz pada?”

Dodaj komentarz