“Fergal ma kłopot” – Robert Starling. Recenzja książki dla dzieci

“Fergal ma kłopot” – Robert Starling. Recenzja książki dla dzieci

Poczucie przynależności do grupy rówieśników jest dla dzieci ważne, ale często może okazać się stresujące. Nowa szkoła, grupa przedszkolna, półkolonie czy pierwszy obóz bez rodziców – mogą budzić lęk. Co w tej sytuacji jest ważne? Jak sobie pomóc?

Fergal ma kłopot – jak radzić sobie w nowej grupie?

Fergal ma kłopot to książka dla dzieci, która pomoże oswoić się z nową sytuacją. Idealna dla przedszkolaków, ale odnajdą się w niej starszaki- na przykład przed wakacyjnymi półkoloniami.

Czego uczy się bohater książki dla dzieci Fergal ma kłopot? Przyjeżdżając na smoczy obóz zauważa, że smoków jest wiele, każdy z nich wygląda inaczej. To zestresowało bohatera. Chcąc być zaakceptowanym przez grupę uważa, że jedyną drogą jest bycie we wszystkim najlepszym. Zianie ogniem, budowa szałasu, poszukiwania skarbów – Fergal nie dość, że nie jest najlepszy, to psuje zabawę innym smokom. 

“Może za bardzo się starasz. Nie musisz być najlepszy na zajęciach. Wystarczy, że będziesz najlepszym sobą” – podpowiedź opiekuna obozu okazuje się strzałem w dziesiątkę i staje się przepisem na udany pobyt.

Fergal ma kłopot – pięknie wydana książka dla dzieci

Fergal ma kłopot to książka dla dzieci napisana w prostym języku, który trafi już do młodszych dzieci. Tekstu nie jest wiele, a uwagę zwracają przede wszystkim ilustracje kapitalnie obrazujące emocje bohaterów, przyjazne oraz nieprzytłaczające małego czytelnika. 

Warto ją mieć na półce – dziecku może się przydać nieraz.


Wydawca:  Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 29.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Potrząśnij jabłonką” – Nico Sternbaum. Recenzja książeczki dla dzieci

“Traktorek jest dzielny” – Nathalie Quintart. Recenzja książki dla przedszkolaka

“Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc”. Książeczka dla najmłodszych dzieci

Dodaj komentarz