“Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić” – recenzja książki dla dzieci i rodziców

“Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić” – recenzja książki dla dzieci i rodziców

Strach to jedna z najtrudniejszych emocji. Niezależna od nas, powoduje nieprzyjemne reakcje organizmu. Jako dorośli o tym wiemy, dziecku trzeba pomóc. I taką pomocą jest książka Wszystko i tym, jak się nie bać i nie martwić.

Skąd się bierze strach u dziecka?

Każdy z nas czasami czegoś się boi lub czymś się martwi. Jak rozpoznać lęk? Czym się objawia? Jakie mogą być powody do strachu? I czy można sobie z nim poradzić? Książka Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić pokazuje, że te emocje są dla każdego z nas jak najbardziej naturalne.

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić – książka dla przedszkolaka

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić to książka, która jest przeznaczona do wspólnego czytania dziecka i rodzica. Myślę, że dotrze przede wszystkim do starszych przedszkolaków oraz dzieci wczesnoszkolnych, które już potrafią rozpoznawać i mówić o swoich emocjach.

Poczucie strachu jest chyba jedną z trudniejszych emocji, którą odczuwamy całkowicie niezależnie od nas samych. Książka uświadamia, w jakich sytuacjach dziecko może czegoś się bać – hałas, tęsknota za rodzicami, nieznane sytuacje – oraz wskazuje na reakcje organizmu, nad którymi trudno zapanować. Pokazuje to na przykładzie konkretnych sytuacji, które mogą być dziecku bliskie. Pomaga też w łatwy i przyjazny sposób w nauce nazywania swoich uczuć.

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić. Jak pomóc dziecku radzić sobie ze strachem?

Co najważniejsze – Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić to także wskazówki jak sobie poradzić ze strachem. Konkretne zabawy, zajęcia, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, a także zadania budujące poczucie własnej wartości. A to wszystko podane w lekkiej i zabawnej formie, całkowicie przystępnej dla przedszkolaka. 

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić. Praktyczne wskazówki dla rodziców

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić to także praktyczna pomoc dla rodziców, a podane wskazówki rzeczywiście można wykorzystać. Wśród nich znajdziemy informację o tym, jakie są oznaki nadmiernego lęku, 20 wskazówek na ułatwienie dzieciom radzenia sobie z lękiem oraz kiedy warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. 

To nie jest książka do przeczytania na raz. To raczej pozycja z tych, do których będziemy w domu systematycznie wracać i zaglądać w konkretnych sytuacjach. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 8.03.2023.

Może Cię zainteresować:

“Szym Pansik. Całusy? Ohyda!” – Suzanne Lang. Książka dla przedszkolaków wspierająca rozwój emocjonalny

“Koniec z zazdrością!” – Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi. Recenzja książki dla przedszkolaków

Dodaj komentarz