“Traktorek jest dzielny” – Nathalie Quintart. Recenzja książki dla przedszkolaka

“Traktorek jest dzielny” – Nathalie Quintart. Recenzja książki dla przedszkolaka

Pewność siebie i odwaga to cechy, które rodzice bardzo chcą widzieć u swoich dzieci. Z natury jesteśmy dość leniwi i przekraczanie granic wiąże się z wysiłkiem, a nawet stresem, zaś pokonanie ich to poczucie satysfakcji. Jak namówić dziecko do stawienia czoła stresującym sytuacjom? Pomocna może być książeczka Nathalie Quintart Traktorek jest dzielny.

Traktorek jest dzielny – książka dla przedszkolaków

To historia, która doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje maluchom, że każdy z nich ma prawo do stresu, a lęk może być skutkiem przykrych zdarzeń. Czy można to przezwyciężyć? Mały Traktorek pokazuje, że jak najbardziej. Mając wsparcie przyjaciół, niesiony koniecznością pomocy innym, podejmuje wyzwanie. 

Traktorek jest dzielny – pięknie wydana książka dla dzieci

Książeczka Traktorek jest dzielny to barwne ilustracje, zrozumiałe i ukazujące wiele emocji: strach, zdenerwowanie, ulgę, radość. Tekstu jest niewiele, co sprawia, że dziecko podczas lektury będzie miało również przestrzeń do własnych spostrzeżeń. Dodatkowo książka jest pięknie wydana – ma twardą oprawę i grube kartki, więc spokojnie przetrwa wielokrotne wracanie do lektury.

Traktorek jest dzielny – wstęp do rozmowy z dzieckiem

Traktorek jest dzielny zachęca do rozmowy o lękach, tych zwyczajnych, związanych z codziennością małego dziecka. I nie tylko: może być wstępem do rozmowy o przyjaźni, pomocy innym i korzyści, jakie z niej płyną. Polecam!


Wydawca:  Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 8.03.2023.

Może Cię zainteresować:

“Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić” – recenzja książki dla dzieci i rodziców

“Poduszki” – Joseph Kuefler. Recenzja książki dla dzieci

Dodaj komentarz