“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton. Genialny thriller psychologiczny
Lia Middleton: "Gdy ją odnajdą"

“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton. Genialny thriller psychologiczny

Na taki thriller psychologiczny czekałam! Ta książka bezwzględnie trafia na listę najlepszych książek przeczytanych w lipcu, a może i w całym 2022! Przeczytajcie o książce Gdy ją odnajdą Lii Middleton.

Tylko jedno kłatmstwo

To była sekunda, może nawet mniej. Bo jak powiedzieć, że córka miała wypadek i już nie żyje? Od kłamstwa Naomi nie było już powrotu. 

Policja postawiona na nogi, gorączkowe poszukiwania małej dziewczynki, załamany ojciec i tłum dziennikarzy wokół domu. A obok tego matka, której zależy na tym, żeby Frei nikt nie znalazł, bo wtedy wszyscy dowiedzą się o jej przerażającym kłamstwie.

Gdy ją odnajdą – thriller psychologiczny o rodzicielstwie

Gdy ją odnajdą to thriller psychologiczny, po którym trudno mi się pozbierać do tej pory.

Bo ta historia jak chyba żadna wcześniej przedstawia okrutną prawdę o rodzicielstwie. Lia Middleton obrazuje depresję poporodową, następnie depresję lękową oraz nieodpowiednio dobrane leczenie, które prowadzi do uzależnienia. 

Naomi od urodzenia dziecka odczuwa strach i patologiczną troskę o córkę. Autorka po mistrzowsku zastosowała narrację pierwszoosobową. Miałam wrażenie, że siedzę w głowie tej kobiety i razem z nią jestem potwornie zmęczona, przerażona i zatracam się w kłamstwie. Gubię się w rzeczywistości, nie wiem, co jest halucynacją, a co realnym obrazem, miesza mi się dzień z nocą. Wewnętrzne dialogi bohaterki zostały oddane w taki sposób, że sama je niemal słyszałam. Lia Middleton tak bardzo wciągnęła mnie w świat Naomi, że rzeczywistość poza książką nie istniała.

Gdy ją odnajdą – thriller psychologiczny z rewelacyjną bohaterką

Emocje głównej bohaterki thrillera psychologicznego Gdy ją odnajdą nie idą jednym torem. Są uzależnione od sytuacji, a Autorka stawia wyraźne granice dzieląc powieść na trzy części. W każdej z nich czytelnik pozna inną stronę Naomi.

Myślę, że odbiorca może mieć problem z jej oceną. Mnie samą z jednej strony przepełniało współczucie wobec głównej bohaterki, a z drugiej brak zrozumienia i przez to wrogość.

Gdy ją odnajdą – takie thrillery psychologiczne chcę czytać!

Gdy ją odnajdą to thriller psychologiczny o niewyobrażalnej tragedii i emocjach, ale także wiele niespodzianek dla czytelnika. Lia Middleton to ostatniej strony zaskakiwała świetnymi rozwiązaniami i odwracała bieg wydarzeń.

Takie thrillery chcę czytać!


Wydawca: Prószyński i S-ka

Kategoria: thriller

Premiera: 28.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #66

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Super recenzja.

Dodaj komentarz