“Na wieczne potępienie” – Małgorzata Rogala. Trzecia część serii “Pełnia tajemnic”
Małgorzata Rogala: "Na wieczne potępienie"

“Na wieczne potępienie” – Małgorzata Rogala. Trzecia część serii “Pełnia tajemnic”

Na wieczne potępienie Małgorzaty Rogali to trzecia część wyśmienitej serii kryminałów Pełnia tajemnic. Należy do tych, których kolejnych tomów wypatruję z niecierpliwością wiedząc, że się nie zawiodę!

Seryjny morderca? 

Kilkoro mieszkańców Pełni wraca do domu pociągiem z Gdańska. W trakcie podróży dochodzi do morderstwa, które przez długi czas nie zostaje rozwiązane.

Po miesiącu w Pełni zostają znalezione nagie zwłoki nauczycielki, a w międzyczasie wypływa sprawa molestowania uczennic przez trenera tańca.

Na wieczne potępienie – trzecia część serii Pełnia tajemnic

Na wieczne potępienie to trzecia część serii Pełnia tajemnic. Małgorzata Rogala zaprosi do małego miasteczka, a czytelnik ponownie spotka się z policjantką Moniką Gniewosz. Tu skrywanych jest wiele sekretów, a zbrodnie stają się pretekstem do ich ujawnienia.

Tym razem Monika będzie miała do czynienia ze sprawcą, którego motywy będzie trudno zidentyfikować. Czy miejsce pozostawienia zwłok, ułożenie ciała i ofiara mogą mieć szczególne znaczenie? To wymaga od śledczych nie tylko przesłuchań i analizy dowodów, ale też wielu godzin przemyśleń, wiedzy ogólnej i dobrej intuicji. To, co początkowo wydawało się nie do rozwiązania, po odpowiednim połączeniu wielu faktów i pomocy specjalistów z różnych dziedzin stanie się dla czytelnika jasne.

Na wieczne potępienie – polski kryminał z przemyślaną konstrukcją

Małgorzata Rogala zaangażowała mnie w to śledztwo – nomen omen – w pełni! To, że trudno było się oderwać od kryminału Na wieczne potępienie, to także zasługa dobrej konstrukcji bohaterów drugoplanowych. Policja z komendy miejskiej, trener tańca, uczennice oraz wielu mieszkańców Pełni, a przy tym morderca (bo będziemy mieli z nim do czynienia w trakcie lektury) genialnie zostali wpisani w prowadzone śledztwo, a każdy z nich odegrał swoją rolę. Mało tego – nawiązania do religii i Pisma Świętego nadały kapitalnego klimatu – tak różniącego się od świątecznej atmosfery panującej w miasteczku.

A to wszystko napisane w stylu, który nie pozwala na nudę. Książkę czytało się przyjemnie, a przy tym akcja była dynamiczna i stale trzymała w napięciu. Było ono budowane stopniowo, a kolejne odkrycia nie tylko zaskakiwały, ale nie zachęcały do samodzielnych prób połączenia faktów w całość.

Pełnia tajemnic – wyjątkowa seria polskich kryminałów

Seria kryminałów Pełnia tajemnic należy do tych, których kolejnych części wypatruję z niecierpliwością. Podobnie jest tym razem: Na wieczne potępienie kończy się intrygująco i zapowiada się, że kolejny tom będzie wyjątkowy.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 26.10.2022.


Seria Pełnia tajemnic – kolejność

  1. Milcząc jak grób
  2. Za cenę śmierci

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Decyzja” – Piotr Kościelny. Wstrząsający thriller kryminalny

“Szum” – Małgorzata Oliwia Sobczak. Kryminał przez wielkie “K”

Dodaj komentarz