“Sekret sióstr” – Lucinda Berry. Thriller psychologiczny – recenzja
Lucinda Berry: "Sekret sióstr"

“Sekret sióstr” – Lucinda Berry. Thriller psychologiczny – recenzja

Jak przerażający musi być sekret skrywany przez Krystal i Nichole, że doprowadził do takiej tragedii? Ten thriller psychologiczny nie pozwala na chwilę oddechu – przeczytajcie o książce Sekret sióstr Lucindy Berry.

Siła sióstr

Krystal i Nichole wychowały się w rodzinie zastępczej, a jako przybrane siostry zawsze się wspierały. Tak jest też w dorosłym życiu. Gdy Nichole zostaje oskarżona o podpalenie domu i próbę zabicia męża Krystal podejmuje się jej obrony. Trudno jej jednak dowiedzieć się prawdy, gdy siostra przebywa w szpitalu psychiatrycznym, a jej mąż Aiden walczy o życie.

Sekret sióstr – thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszych stron

Sekret sióstr Lucindy Berry to thriller psychologiczny z gatunku tych, które wciągają czytelnika od pierwszego zdania i nie wypuszczają ze swoich sideł do ostatniej strony. Autorka nie bawi się z czytelnikiem w żadne podchody – od razu wrzuca go na głęboką wodę zapewniając solidną dawkę emocji.

Bo oto – razem z Krystal – dowiadujemy się, że Nichole w napadzie psychozy została przewieziona do szpitala i nie ma z nią żadnego kontaktu. Jej mąż w tym czasie przebywa na OIOM-ie. Nikt nie wie, co się wydarzyło, policja jednak jest przekonana, że Nichole chciała zabić swojego męża. Kolejne strony nie wyjaśnią czytelnikowi tego, co się stało. Razem z Krystal będziemy snuć domysły, próbować wniknąć w psychikę Nichole i szukać winnego. A może rzeczywiście najprostsze rozwiązanie okaże się trafne?

Sekret sióstr – dwie perspektywy

Odpowiedź pomoże poznać przeszłość. Lucinda Berry w książce Sekret sióstr wprowadza dwie narratorki: teraźniejszość poznajemy z perspektywy Krystal, a dzieciństwo kobiet z perspektywy Nichole. Obie te historie są przepełnione ciężkim klimatem, niepewnością i strachem, a ponadto harmonijnie się przeplatają. W ten sposób Autorka stopniowo buduje coraz większe napięcie, już zaczynając przecież od wysokiego C.

Lucinda Berry pisze w bardzo klarownym i dynamicznym stylu, dzięki czemu trudno książkę odłożyć choćby na moment. Moją uwagę zwróciły szczególnie opisy ataków Nichole i reakcji Krystal. Były one wyjątkowo realistyczne, niemal jakbyśmy byli obok i przeżywali strach razem z bohaterkami. Jest to o tyle ciekawsze, że Autorka to badaczka traum dziecięcych, a wiedząc to – ta historia wydaje się jeszcze bardziej przerażająca.

Sekret sióstr – klimatyczny thriller psychologiczny

Sekret sióstr to pełen napięcia thriller psychologiczny, który wręcz wżera się w umysł czytelnika, oplata swoim ciężkim klimatem i niepewnością. Tu nie ma miejsca na nudę – szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 24.08.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

Lucinda Berry: Złe uczynki. Przerażający i poruszający thriller

“Daisy Darker” – Alice Feeney. Fenomenalny thriller!

“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna

    Rzadko sięgam po thrillery, ale tu muszę zrobić wyjątek po tej recenzji.

Dodaj komentarz