“Daisy Darker” – Alice Feeney. Fenomenalny thriller!
Alice Feeney: "Daisy Darker"

“Daisy Darker” – Alice Feeney. Fenomenalny thriller!

Szukacie nietuzinkowego thrillera? Takiego, który z mózgu robi papkę? Taka właśnie jest najnowsza książka Alice Feeney Daisy Darker.

Z rodziną najlepiej wychodzi się…

Rodzina Daisy Darker od lat się unika, jednak z okazji osiemdziesiątych urodzin babci wszyscy spotykają się w jej domu na małej wyspie. Tuż po północy babcia zostaje znaleziona martwa, a wyspa – z powodu przypływu – jest odcięta od świata.

Daisy Darker – nieprzeciętny thriller

Co to była za historia! Chylę czoła przed Alice Feenley za skonstruowanie misternej intrygi, dopracowanie każdego jej szczegółu, fenomenalne zwroty akcji i rewelacyjny styl. O książce Daisy Darker można mówić tylko w superlatywach.

Autorka zaprasza czytelników na imprezę urodzinową wśród rodziny Darker, w której każdy członek ma swoje sekrety, sprawia wrażenie co najmniej dziwnego, a może też niebezpiecznego. Na dokładkę 80 bijących zegarów (każdy inny), przedziwne potrawy, cudaczne ubrania – w takim miejscu i w takim towarzystwie trudno czuć się jak u siebie. I – chociaż początkowo jest zabawnie – to z każdą stroną atmosfera staje się coraz bardziej gęsta, przytłaczająca i mroczna. 

Bohaterów otacza poczucie realnego zagrożenia, a czytelnik będzie się zastanawiał, co tu w ogóle jest grane? Na myśl będą przychodziły różne możliwości, które przecież nie są realne. No i rzeczywiście – takiego zakończenia nikt by się nie spodziewał – Alice Feeney zrobiła z mojego mózgu sałatkę jarzynową. Rozgotowaną.

Daisy Darker – rodzina pełna tajemnic

Kapitalna intryga to nie wszystko. Daisy Darker to także dobrze przemyślana konstrukcja powieści. Autorka obecne wydarzenia przeplata z przeszłością bohaterów poczynając od dzieciństwa Daisy. To wspomnienia samej bohaterki, ale poparte starymi taśmami VHS, które goście wspólnie oglądają. Dzięki temu lepiej poznamy bohaterów i razem z nimi będziemy odkrywać ich sekrety.

Warto tutaj też wspomnieć o samej babci, która została przedstawiona jako mądra, dobra kobieta. To ta, która najbardziej wspierała Daisy, dawała jej dobre życiowe rady, a przy tym była świetną obserwatorką rzeczywistości i nie krępowała się stawiać jednoznacznych ocen.

Daisy Darker – nietuzinkowy thriller

Nietuzinkowy i świeży. Wciąga, trzyma na jednym wdechu, nie pozwala oderwać się od książki choćby na chwilę – taki jest thriller Daisy Darker. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 26.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

“Sieroty” – Igor Brejdygant. Polski kryminał w wyśmienitym stylu

“Manipulacja” – Klaudia Muniak. Thriller psychologiczny – recenzja

“Gdy gwiazdy ciemnieją” – Paula McLain. Thriller kryminalny – recenzja.

Dodaj komentarz