“Klub” – Ellery Lloyd. Recenzja thrillera
Ellery Lloyd: "Klub"

“Klub” – Ellery Lloyd. Recenzja thrillera

Ten thriller nie wyrwie z kapci wszystkich czytelników. Ale jeżeli chcesz zanurzyć się w świat celebrytów, ich tajemnic i intryg – to Klub Ellery Lloyd może Ci się spodobać!

Witaj w Klubie!

Island Home – nowy, luksusowy kurort znajdujący się na wyspie. Tylko wybrani mogą uczestniczyć w imprezie otwarcia. To celebryci z całego świata: muzycy, showmani, aktorzy. Tu mogą liczyć na perfekcyjną obsługę, dyskrecję i możliwość ukrycia swoich grzeszków.

Ktoś jednak zaginął. Znaleziono ciała. Co wydarzyło się na wyspie podczas weekendu?

Klub – miejsce tylko dla wybranych

Tajemnicze odludne miejsce, wyselekcjonowani goście i… zbrodnia – czyli Klub Ellery Lloyd. Kluczowe dla fabuły jest środowisko, w którym rozgrywa się akcja – ekskluzywny klub na prywatnej wyspie, dostępnej tylko dla wybranych i najbardziej wpływowych osób ze świata show-biznesu. To w tym odizolowanym i pełnym luksusów miejscu dochodzi do morderstwa, które staje się punktem wyjścia dla całej historii.

Klub – spokojny thriller, mnóstwo opisów i ciekawa intryga

Klub nie należy do thrillerów pełnych plot twistów i pędzącej akcji. Najbardziej charakterystycznym elementem tej książki jest niesamowita szczegółowość opisów: wyspy, detali architektonicznych, dań, życia bohaterów, ich pracy. Jest to zarówno atutem, jak i potencjalnym wyzwaniem dla niektórych czytelników. Pozwalają bowiem czytelnikom na pełne zanurzenie się w opisywane środowisko, ale też znacząco spowalniają tempo rozwoju fabuły.

W ten sposób intryga wymaga od czytelnika uwagi i zaangażowania, a przy tym jest oparta na skomplikowanej sieci tajemnic, przeszłość bohaterów, ich osobistych dramatach. Jednocześnie możemy spodziewać się satysfakcjonującego rozwiązania zagadki, które łączy wszystkie wątki.

Klub – być może thriller nie dla wszystkich

Klub to thriller dla czytelników, którzy szukają czegoś więcej niż tylko szybkiej akcji, a raczej cenią sobie skomplikowane tło postaci. Zanurzenie się w świecie luksusu, życia celebrytów, intryg oraz zagadka, której trudno się oprzeć – tego właśnie można spodziewać się po tej książce. I może nie zostanę największą fanką tej książki, to dobrze bawiłam się podczas lektury.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Pomoc domowa. Sekret” – Freida McFadde. Kontynuacja historii Millie (recenzja)

“Sekret pacjentki” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera psychologicznego

“Tylko ona została” – Riley Sager. Recenzja thrillera

“Niewypowiedziane” – Jess Lourey. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz