“Tylko ona została” – Riley Sager. Recenzja thrillera
Riley Sager: "Tylko ona została"

“Tylko ona została” – Riley Sager. Recenzja thrillera

Wiekowa, odosobniona posiadłość, niepokój i rodzinne tajemnice. Tylko ona została to zaskakujący thriller Rileya Sagera z niepowtarzalną atmosferą.

Tajemnice z przeszłości

W 1929 roku miało miejsce brutalne morderstwo, które wstrząsnęło społecznością Maine. Siedemnastoletnia Lenora Hope, mimo braku dowodów, pozostaje główną podejrzaną. Przez niemal pięćdziesiąt lat Lenora, teraz sparaliżowana staruszka, żyje w odosobnieniu w rodzinnej rezydencji Hope’s End. W 1983 roku do rozpadającego się domu przybywa Kit McDeere, młoda opiekunka zatrudniona do pielęgnacji kobiety. Chce odkryć prawdę na temat przeszłości tego domu.

Tylko ona została – thriller z niepowtarzalną atmosferą

Riley Sager, znany z umiejętności tworzenia zaskakujących i mrocznych opowieści, tym razem zabiera czytelnika w podróż do przeszłości. Tylko ona została to thriller pełen napięcia, tajemnic i emocji. A przede wszystkim jest to powieść, którą wyróżnia niesamowity klimat.

Riley Sager buduje atmosferę grozy umiejscawiając akcję w starej, owianej tajemnicą posiadłości na klifie. To właśnie w mury tego ponurego domu kryją mroczne sekrety będce kluczem do rozwiązania zagadki. 

Posiadłość jest tu niemal odrębnym bohaterem. Jej ponure wnętrza, zimne, puste korytarze, a także niepokojące dźwięki tworzą unikalny nastrój, który przenika każdą stronę książki. Z kolei umiejscowienie domu w odosobnieniu, na klifie dodaje elementu niepewności i izolacji, co jeszcze bardziej potęguje uczucie niepokoju.

Tylko ona została – spokojna fabuła i hollywoodzki finał

Tylko ona została to thriller, którego fabuła przez długi czas rozwija się powoli. To pozwala Autorowi skrupulatnie zbudować atmosferę niepewności i niepokoju. Taka konstrukcja sprawia też, że kiedy pojawia się seria zwrotów akcji, są one szokujące i z pewnością satysfakcjonujące dla niejednego czytelnika. 

Hollywoodzkie zakończenie książki to prawdziwy popis umiejętności Rileya Sagera. Serwuje czytelnikom zaskakujące rozwiązanie zagadki i zakończenie, które jest odważne i spektakularne. Choć część rozstrzygnięć można było przewidzieć, finał książki nadal jest nieoczekiwany i pełen dramaturgii.

Tylko ona została – doskonała powieść dla miłośników thrillera

Tylko ona została to doskonale napisany thriller, który zaspokoi apetyty miłośników gatunku. Pełen napięcia, niepowtarzalnej atmosfery i tajemnic nie pozwala oderwać się od czytania. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Mova – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.11.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Hacjenda” – Isabel Cañas. Powieść gotycka – recenzja

“Kobieta z kabiny dziesiątej” – Ruth Ware. Recenzja thrillera psychologicznego

“Śmierć czarnej wdowy” – J. D. Barker, James Patterson. Recenzja thrillera

“Niewypowiedziane” – Jess Lourey. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz