Sierpień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Sierpień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Najlepsze książki w ostatnim czasie? Jeżeli chcecie się wspomóc opinią innych czytelników warto skorzystać z serwisu Lubimyczytać.pl. Ponad 3 mln – tyle wynosi liczba jego użytkowników. Z tego zestawienia dowiecie się, jakie książki były przez nich najlepiej oceniane oraz najczęściej wybierane w sierpniu.

Najlepsze książki czerwca 2021

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

1. Stephen King: Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku.

Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.
Niestety, coś idzie nie tak… A nawet wszystko.

W przypadku powieści Kinga opinie czytelników zazwyczaj są bardzo podzielone – tak samo jest w tym przypadku. Część z użytkowników nie potrafi wyjść z zachwytu, kolejna jest rozczarowana i zaznacza, że po mistrzu spodziewała się czegoś lepszego.

2. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?

“27 śmierci Toby’ego Obeda” to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Od kilku miesięcy to najpopularniejsza książka w serwisie. Użytkownicy zamieścili łącznie już blisko 800 komentarzy oraz opinii. Czytelnicy są pod mocnym wrażeniem. Przeważają opinie o tym, że jest to trudna lektura, w której jest mnóstwo okrucieństwa.

3. Remigiusz Mróz: Wybaczam ci

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.

Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.

Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

Lipcowa nowość Remigiusza Mroza i Czwartej Strony Kryminału. Chyba jak zawsze w przypadku powieści tego Autora – opinie są mocno podzielone: od grafomańskiej książki, której nie da się czytać po niesamowicie wciągającą powieść. Jakby nie było – Mróz jak zawsze na szczycie list bestsellerów książkowych w Polsce 🙂 A już za moment do sprzedaży wejdzie jego kolejna powieść.

4. Harlan Coben: Bez pożegnania

Tylko jeden człowiek zna prawdę.

Ken Klein. Posądzony przed jedenastoma laty o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, Willa, ścigany przez FBI, rozpłynął się w powietrzu, a po jakimś czasie ludzie uznali, że zginął.

Nie wszyscy. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat wciąż żyje, a zdjęcie Kena – zrobione przed dwoma laty – potwierdza, że jej słowa nie były majaczeniem umierającej kobiety.

Will czuje, że musi odnaleźć brata, a kiedy znika jego ukochana, Sheila, ta potrzeba zamienia się w konieczność. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a dawną tragedią?

Ten tytuł ma już ponad 20 lat, jednak ukazało się jego wznowienie ze względu na ekranizację. Intrygi, zwroty akcji, ale przy tym książka wg czytelników jest lekka i mało wymagająca. Po prostu bardzo dobra rozrywka.

5. Frank Herbert: Diuna

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu – substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają swe największe źródło dochodów. Planetę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne. Przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul – końcowe niemal ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i próbuje zdobyć imperialny tron.

Użytkownicy serwisu piszą, że ten klasyk (pierwsze wydanie: 1965 r.) powinien być lekturą obowiązkową dla każdego miłośnika science-fiction. Książka bardzo dobrze się “starzeje” i nawet po wielu latach czyta się ją z przyjemnością.

Pozostałe książki z pierwszej dwudziestki

  1. Madleine Miller: Pieśń o Achillesie
  2. Przemysław Piotrowski: Matnia
  3. Catriona Ward: Ostatni dom na zapomnianej ulicy
  4. Natalia de Barbaro: Czuła przewodniczka
  5. Coleen Hover: Nagie serca
  6. Lucinda Riley: Siedem sióstr
  7. Barbara Wysoczańska: Narzeczona nazisty
  8. Rebecca F. Kuang: Wojna makowa
  9. Leigh Burdago: Szóstka wron
  10. Julia Brylewska: Devil
  11. Kristen Callihan: Więcej niż przyjaciel
  12. Justyna Mazur: Małe końce świata
  13. B.A. Paris: Terapeutka
  14. Marcel Moss: Mroczne sekrety
  15. Jakub Żulczyk: Informacja zwrotna

Jak wybierane są najpopularniejsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0 / 10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Dzięki temu wiemy, jakie książki budziły największe zainteresowanie oraz jakie pozycje oceniono jako najlepsze książki.

Całość zestawienia możesz zobaczyć tutaj.

Może Cię zainteresować:

Lipiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Czerwiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #29

Dodaj komentarz