Lipiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Lipiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Z serwisu korzysta ok. 3 mln użytkowników, którzy oceniają, komentują i dodają książki na swoje wirtualne półki. Serwis co miesiąc publikuje listę 100 najpopularniejszych książek

Z tego zestawienia dowiecie się, jakie książki są najlepsze oraz które książki warto przeczytać wg użytkowników serwisu.

Najlepsze książki lipca 2021

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

1. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?

“27 śmierci Toby’ego Obeda” to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Już w czerwcu była to najpopularniejsza książka w serwisie. Użytkownicy zamieścili łącznie już ponad 700 komentarzy oraz opinii. Czytelnicy są pod mocnym wrażeniem. Przeważają opinie o tym, że jest to trudna lektura, w której jest mnóstwo okrucieństwa.

2. Remigiusz Mróz: Wybaczam ci

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.

Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.

Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

Lipcowa nowość Remigiusza Mroza i Czwartej Strony Kryminału. Chyba jak zawsze w przypadku powieści tego Autora – opinie są mocno podzielone: od grafomańskiej książki, której nie da się czytać po niesamowicie wciągającą powieść. Jakby nie było – Mróz jak zawsze na szczycie list bestsellerów ksiażkowych w Polsce 🙂

3. Madleine Miller: Pieśń o Achillesie

Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie. Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów. Patroklosowi brakuje tego wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem – dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni… Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje – niezależnie od prób, które podejmą, aby go oszukać. To opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach.

Wg czytelników książka pozwala lepiej zrozumieć greckie mity. Autorka ma przyjemny styl pisania, akcja jest wartka, jednak w książce jest zbyt dużo opisów walk. Zakończenie wzruszające.

4. Cristen Callihan: Na jedną noc

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”.

Zasady: nie całować w usta, nie zostawać na noc, nie mówić nikomu, a przede wszystkim… Nie zakochiwać się.

Anna Jones po prostu chce skończyć studia i postanowić, co chciałaby robić w życiu. Zakochiwanie się w Drew Baylorze, futbolowej gwieździe z drużyny uniwersyteckiej, z pewnością nie należy do jej planów. Pewny siebie i czarujący chłopak żyje w świetle reflektorów i jest zdecydowanie zbyt przystojny. Gdyby tylko potrafiła zignorować jego namiętne spojrzenia i przestać myśleć o robieniu z nim nieprzyzwoitych rzeczy! Przecież to łatwe, prawda?

Szkoda, że on postanowił nakłonić ją do złamania wszystkich tych zasad…

Wg czytelniczek to lektura wciagająca, czyta się ją szybko, sporo erotycznych opisów, ale w dobrym guście. Są także wzruszające momenty. Fabuła jest schematyczna, ale książkę czyta się z przyjemnością.

5. Natalia de Barbaro: Czuła przeowdniczka

Książka znanej psycholożki i felietonistki magazynu „Wysokie obcasy”.

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.

„Czuła przewodniczka” jest zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.

Książka już od kilku miesięcy znajduje się w czołówce wszelkich polskich list bestsellerów. Od początku budzi różne emocje. Dla części czytelniczek jest nudna, oczekiwały czegoś więcej. Inne zaś wskazują, że Czułą przewodniczkę powinna przeczytać każda kobieta.

Pozostałe książki z pierwszej dwudziestki

  1. Frank Herbert: Diuna
  2. Kristen Callihan: Więcej niż przyjaciel
  3. B.A. Paris: Terapeutka
  4. Rebecca F. Kuang: Wojna makowa
  5. Lucinda Riley: Siedem sióstr
  6. Cora Reilly: Złamana duma
  7. James Islington: Cien utraconego świata
  8. Barbara Wysoczańska: Narzeczona nazisty
  9. Leigh Burdago: Szóstka wron
  10. Jakub Zulczyk: Informacja zwrotna
  11. Sarah J. Maas: Dwór srebrnych płomieni
  12. Cristen Callihan: Teraz twój ruch
  13. Leigh Bardugo: Cień i kość
  14. Paulina Świst: Chechło
  15. T. J. Geissinger: Układ z Cameronem

Jak wybierane są najpopularniejsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0 / 10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Dzięki temu wiemy, jakie książki budziły największe zainteresowanie oraz jakie pozycje oceniono jako najlepsze książki.

Całość zestawienia możesz zobaczyć tutaj.

Może Cię zainteresować:

Czerwiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #25

Jeff Cohen: “Tajemnica rzekomego małżonka”. Tajemnica Aspergera

Loreth Anne White: “Nasze idealne małżeństwo”. Thriller domestic noir – jeden z wielu?

Tracy Buchanan: “Zaginiona siostra”. Powieść obyczajowa o trudnych kobiecych wyborach

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz