Czerwiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Czerwiec 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Z serwisu Lubimyczytać.pl korzysta ok. 3 mln użytkowników, którzy oceniają, komentują i dodają książki na swoje wirtualne półki. Serwis co miesiąc publikuje listę 100 najpopularniejszych książek. Jakie są najlepsze książki? Które warto przeczytać? Tego dowiesz się z zestawienia trendów Lubimyczytać.pl 

Najlepsze książki czerwca 2021

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

  1. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?

“27 śmierci Toby’ego Obeda” to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Użytkownicy zamieścili łącznie ponad 600 komentarzy. Przeważają opinie o tym, że jest to trudna lektura, w której jest mnóstwo okrucieństwa

  1. Marek Marcinowski: Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej i przyjaznej do życia jak Ziemia, dla której działalność człowieka staje się coraz większym zagrożeniem. Rozważania nad kosmiczną przeprowadzką uświadamiają bohaterom, jak unikatowa jest nasza planeta. O Ziemię warto troszczyć się cały czas – poprzez dobre nawyki i drobne gesty. Ekoliski wzywają do działania, zanim będzie za późno!

To popularnonaukowa książka dedykowana dzieciom w wieku 4-10 lat. Użytkownicy wskazują, że Ekoliski to wartościowa książka, która nie nudzi oraz jest pięknie zilustrowana. Dodatkową wartością jest to, że kończy się ona Ekozadaniami, oraz Quizem sprawdzającym wiedzę.

  1. Cora Reilly: Złamana duma

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”.

Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same.

Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co święte i nieskalane.

Małżeństwo Serafiny było planowane od lat. Kiedy w drodze do kościoła dziewczyna zostaje uprowadzona, uświadamia sobie, że nie może liczyć na ratunek. Trafia w ręce najokrutniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek poznała.

Jednak mimo tej sytuacji, kobieta nie zamierza zrezygnować z jedynej rzeczy, jaka jej została – ze swojej dumy. A Remo wkrótce zrozumie, że kobieta, która stała się jego więźniem nie będzie taka łatwa do złamania, jak sądził.

Książka ma wiele bardzo pozytywnych opinii wśród miłośniczek gatunku. Czytelniczki piszą, że jest to najlepsza część serii. Powieść ma 450 ocen, średnia to 8,5/10, więc to sporo mówi 🙂

  1. Jakub Żulczyk: Informacja zwrotna

Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił.

Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

5.  James Islington: Cień utraconego świata

Młody Davian wyrusza w niebezpieczną podróż na północ. U boku ma przyjaciela a za plecami zostawia zniszczenie, śmierć i grozę. Mimo strachu, każdego dnia wędruje dalej, bo od powodzenia jego misji zależą losy świata. No, chyba, że jego misja polega na czymś zupełnie innym, niż sądzi i właściwie został wysłany na śmierć.

Może też być tak, że przyjaciel, który dzielnie kroczy u jego boku jest tak naprawdę kimś zupełnie innym, dawny wybawca poświęci go bez mrugnięcia okiem a bohatersko uratowany dzieciak okaże się silniejszy, niż cała drużyna wybawców. Może też być zupełnie inaczej.

W tej historii prawda splata się z kłamstwem, stare długi ratują życie, a zdrajca zasłania zdradzonego własną piersią.

To debiut, który na wielu użytkownikach serwisu zrobił wrażenie. Pomimo sporej objętości, ma wciągającą fabułę, która nie pozwala się nudzić. Jest pełna magii, tajemnic, a bohaterowie są intrygujący. Zdarzają się także głosy, że powieść jest bardzo infantylna, a autor czerpie jedynie z utartych schematów.

Pozostałe książki z pierwszej dwudziestki to:

  1. Leigh Bardugo: Cień i kość
  2. Madeline Miller: Pieśń o Achillesie
  3. Natalia de Barbaro: Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
  4. B.A. Paris: Terapeutka
  5. Leigh Burdago: Szóstka wron
  6. Wojciech Chmielarz: Wilkołak
  7. Paulina Świst: Chechło
  8. Ewa Przydryga: Topieliska
  9. Sarah J. Maas: Dwór srebrnych płomieni
  10. Koushun Takami: Battle Royale
  11. Sandra Biel: Jesteś moją zgubą
  12. Kristen Callihan: Na jedną noc
  13. Lucinda Riley: Zaginiona siotra
  14. Anna Falatyn: Skorpion
  15. Cora Reilly: Złamane emocje

Jak wybierane są najpopularniejsze i najlepsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0/10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Dzięki temu wiemy, jakie książki budziły największe zainteresowanie oraz jakie pozycje oceniono jako najlepsze książki.

Całość zestawienia możesz zobaczyć tutaj.

Może Cię zainteresować:

Maj 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Lista książkowych przebojów notowanie #20

Jan Gołębiowski: “Umysł przestępcy. Tajniki kryminalnego profilowania psychologicznego”

Janet Skeslien Charles:”Bibliotekarka z Paryża”. O pięknie literatury

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz