“Kukułcze jajo” – Camilla Läckberg. Jedenasty tom sagi o Fjällbace

“Kukułcze jajo” – Camilla Läckberg. Jedenasty tom sagi o Fjällbace

Kukułcze jajo to długo wyczekiwana, jedenasta odsłona popularnej serii kryminalnej Camilli Läckberg. Po latach przerwy powrót do świata Fjällbacki i jej bohaterów to prawdziwa gratka dla fanów sagi.

Nieudana rocznica

Słynny szwedzki pisarz obchodzi z żoną złote gody. Na imprezie spotykają się rodzina i najbliżsi jubilatów. Następnego dnia rano zostają odnalezione zwłoki jednego z zaproszonych gości, który nie pojawił się na przyjęciu. 

Sprawą zajmuje się Patrik Hedström. W tym czasie jego żona Erica zaczyna pisać nową książkę na temat zagadkowej śmierci sprzed ponad czterdziestu lat.

Kukułcze jajo – Camilla Läckberg powraca z jedenastym tomem sagi o Fjällbace

Kukułcze jajo Camilli Läckberg to nie tylko kolejna część sagi o Fjällbace, ale prawdziwa gratka dla fanów tej popularnej serii kryminalnej. W końcu musieliśmy czekać na nią ładnych kilka lat! Odnajdujemy w niej znanych bohaterów i miasteczko, a powrót do tej historii jest jak spotkanie ze starymi znajomymi.

Kukułcze jajo, podobnie jak poprzednie części serii, to intryga pełna zwrotów akcji. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika przez zawiłości fabularne, a jednocześnie utrzymuje płynność narracji. W miarę postępów śledztwa wychodzą na jaw tajemnice, które zmieniają spojrzenie na wiele postaci i zdarzeń.

Kukułcze jajo – szwedzki kryminał pełen napięcia

Autorka mistrzowsko balansuje między przeszłością a teraźniejszością, stopniowo odsłaniając złożoność ludzkich związków i motywacji. W tej książce każdy element – od dialogów, przez budowanie klimatu, opisy – jest dopracowany. Z kolei rozbudowana sieć relacji, motywów i tajemnic utrzymuje czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Kukułcze jajo Camilli Läckberg to jak zawsze, oprócz wątku kryminalnego, sporo elementów obyczajowych, szczególnie dotyczących życia rodzinnego. Powieść przedstawia codzienne wyzwania, z którymi borykają się główni bohaterowie, ukazując zarówno ich trudności, jak i radości płynące z życia w rodzinie.

Kukułcze jajo – dla fanów serii o Fjällbace i nowych czytelników

Kukułcze jajo Camilli Läckberg to świetny wybór dla każdego, kto ceni sobie złożone kryminały z wątkami obyczajowymi. Idealna dla stałych fanów serii o Fjällbace, jak i nowych czytelników. Czekam na kolejną część!


Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 27.09.2023.


Recenzje thrillerów i kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Śmierć czarnej wdowy” – J. D. Barker, James Patterson. Recenzja thrillera

“Niewypowiedziane” – Jess Lourey. Recenzja thrillera

“Zaginiona” – Tina Frennsnstedt. Recenzja szwedzkiego kryminału

Dodaj komentarz