“Wstyd” – Robert Małecki. Wstyd nie przeczytać

“Wstyd” – Robert Małecki. Wstyd nie przeczytać

Robert Małecki to pierwsza liga polskich pisarzy. Wstyd to nie tylko intrygująca fabuła, ale przede wszystkim obraz żałoby i rodzicielskiej miłości.

Strata

Karla samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. To była policjantka, która pracuje jako nauczyciel historii w prywatnym liceum medycznym. Pewnego dnia dowiaduje się o morderstwie jednego z nauczycieli. Tego samego dnia zaginie jej syn.

Kiedy okazuje się, że chłopiec nie żyje – Karla koniecznie musi się dowiedzieć, kto stoi za jego śmiercią. A także: czy ma ona związek z wypadkiem sprzed lat, kiedy zginął jej mąż.

Wstyd – powieść poza wszelkimi kategoriami

Wstyd to powieść, która wychodzi poza jakiekolwiek ramy. Robert Małecki idealnie połączył thriller kryminalny z dramatem rodzinnym. Na pierwszy plan wysuwa się wyjątkowa emocjonalność tej historii

Poszukiwanie prawdy ściśle łączy się z przeżywaniem żałoby. Ból po stracie dziecka początkowo paraliżuje, ale niedługo później staje się ogromną siłą napędową. Bohaterce nic nie jest w stanie przeszkodzić w dojściu do rozwiązania, choć momentami Karla jest skazana na walkę z wiatrakami. Próby przebicia się do świata nastolatków, ich tajemnice i uporczywe milczenie – z nimi zderza się kobieta w trakcie własnego śledztwa. A prawda zdaje się być na wyciągnięcie ręki, tylko wstyd nie pozwala się z nią zmierzyć.

Wstyd – obraz rozpaczy i bezradności

Wstyd to potwierdzenie tego, że Robert Małecki to znakomity twórca, który wyróżnia się na tle polskich autorów thrillerów i kryminałów. Cechuje Go genialny styl pisania, umiejętność zaangażowania czytelnika w historię oraz zdolność stworzenia wyjątkowego klimatu – pełnego tajemnic i bólu. 

Wstyd to historia, która rozwija się w swoim tempie. Akcja nie przyspiesza ani nie zwalnia, a fabuła jest dostosowana do tego, żeby oddać wszelkie emocje bohaterów. 

Ta powieść to obraz rozpaczy i bezradności. Historia została napisana emocjami kobiety, która straciła dziecko. Może być szczególnie poruszająca dla rodziców, bo dziecko stanie się nieodłącznym towarzyszem lektury.

Wstyd – Robert Małecki w najlepszej formie

Autorem wydarzeń z powieści staje się wstyd właśnie – uczucie paraliżujące, bliskie bólowi fizycznemu. Czy ta historia musiała się wydarzyć? Robert Małecki zostawia czytelnika z ogromem refleksji: na temat zaufania, rodziny czy prawdziwej bliskości. 


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Kategoria: thriller

Premiera: 13.04.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #64

Robert Małecki: “Najsłabsze ogniwo”. Thriller o sile rodzinnych więzów

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz