“Szym Pansik. Całusy? Ohyda!” – Suzanne Lang. Książka dla przedszkolaków wspierająca rozwój emocjonalny

“Szym Pansik. Całusy? Ohyda!” – Suzanne Lang. Książka dla przedszkolaków wspierająca rozwój emocjonalny

Obchodzisz Walentynki? Bo cała dżungla świętuje, a Szym Pansik nie może na to patrzeć. Czym w ogóle jest to święto? I czy okazywanie uczuć jest ohydne? Twój przedszkolak może się tego dowiedzieć z książki Suzanne Lang Szym Pansik. Całusy? Ohyda!

Walentynki

Walentynki w dżungli! Dookoła wszyscy się przytulają, wymieniają liścikami, patrzą głęboko w oczy. I najgorsze: całują się! Szym Pansik nie może na to patrzeć i zdaje się, że jest jedynym zwierzątkiem, które uważa czułości za ohydne.

Szym Pansik – kim jest bohater serii?

Warto na początek dowiedzieć się, kim jest Szym Pansik. To mały mieszkaniec dżungli, który uczy się różnych umiejętności społecznych oraz reagowania na emocje. Pomagają mu w tym przyajaciele oraz rodzice. W serii o tym bohaterze ukazały się dotychczas książki poruszające temat własnego zdania, złego humoru czy Świąt Bożego Narodzenia. Są bardzo popularne w USA, gdzie Szym Pansik z jedną ze swoich książeczek zajmował pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Times.

Szym Pansik. Całusy? Ohyda! – książka dla przedszkolaków

Szym Pansik. Całusy? Ohyda! to książka dla przedszkolaków, która sprawdzi się szczególnie wśród maluchów. Na tapet wzięto dwa zagadnienia. Dzieci dowiedzą się, czym są Walentynki, jak można je obchodzić, a także, że są nie tylko świętem zakochanych w sobie par: mogą je wspólnie obchodzić rodzice z dziećmi czy przyjaciele. 

Książeczka o Szym Pansiku pokazuje także maluchom, jak ważne i przyjemne jest okazywanie uczuć oraz w jaki sposób można to robić. Liściki, przytulanie, całowanie są dla Szym Pansika ohydne, jednak zmienia zdanie, kiedy sam zostaje obdarowany przez najbliższych. Co zwraca moją uwagę to to, że w żadnym miejscu Autorzy nie zaznaczyli skrępowania tą sytuacją, więc normalizują te zachowania w oczach malucha.

Szym Pansik. Całusy? Ohyda! – kapitalnie wydana książka dla dzieci

Szym Pansik. Całusy? Ohyda! to książka dla dzieci wydana w kapitalny sposób. Każdy szczegół został tu przemyślany: duży format, twarda oprawa i żywe ilustracje, które nie tylko przykuwają wzrok, ale także bawią i świetnie ukazują emocje bohaterów. Rodzice czytający dzieciom tę książkę mogą się wyszumieć, a dzieci z pewnością będą się świetnie przy tej lekturze bawić.


Wydawca: Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książka dla dzieci

Premiera: 08.02.2023.


Może Cię zainteresować:

“Koniec z zazdrością!” – Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi. Recenzja książki dla przedszkolaków

Dodaj komentarz