“Potrząśnij jabłonką” – Nico Sternbaum. Recenzja książeczki dla dzieci

“Potrząśnij jabłonką” – Nico Sternbaum. Recenzja książeczki dla dzieci

Nakładem Wydawnictwa Papilon ukazała się niedawno książeczka, która przekona do czytania nawet najbardziej opornego malucha. Potrząśnij jabłonką Nico Sternbaum to rozwiązanie dla tych przedszkolaków, które muszą być w ciągłym ruchu i nieustannie potrzebują nowych wrażeń.

Potrząśnij jabłonką – aktywizująca książeczka dla dzieci

Potrząśnij jabłonką to zestaw kilku króciutkich historyjek, w których dziecko aktywnie będzie uczestniczyło. Rozbawienie łaskotkowego potwora, wytarcie mokrego kota, naciśnięcie przycisku startowego rakiety, zrzucenie z szafki piłki dla pieska – to tylko kilka z zadań, które należy wykonać. Historyjki mają niewiele tekstu, który nie pozwala na nudę i angażuje w opowiastki. Towarzyszą im wyraźne i przyjazne ilustracje, które świetnie ukazują emocje bohaterów i rezultat wykonanego zadania.

Potrząśnij jabłonką – książeczka dla dzieci

Co istotne – Potrząśnij jabłonką to książeczka, która nie wydaje dźwięków, nie świeci, nie krzyczy, nie gra, więc dziecku nie grozi przebodźcowanie. W zamian doświadczy radości z czytania i aktywnego uczestnictwa w opowiadanych historiach. To świetny początek miłości do książek 🙂


Wydawca:  Wydawnictwo Publicat/ Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 29.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić” – recenzja książki dla dzieci i rodziców

“Poduszki” – Joseph Kuefler. Recenzja książki dla dzieci

“Traktorek jest dzielny” – Nathalie Quintart. Recenzja książki dla przedszkolaka

Dodaj komentarz