Bestsellery 2021 “The New York Times”. Wybór redaktorów

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Wybór redaktorów

Pod koniec ubiegłego roku redaktorzy dziennika wybrali dziesięć ich zdaniem najlepszych książek 2021 roku. Wśród bestsellerów 2021 “The New York Times” jest pięć powieści i pięć książek non-fiction. Póki co – tylko jeden z tych tytułów został wydany w Polsce.

“The New York Times” to jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej istotnych dzienników w USA. Co tydzień publikuje ranking najlepiej sprzedających się książek.

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Najlepsze powieści

Imbola Mbue: How Beautiful We Were

Autorka pochodzi z Limbe w Kamerunie. Jej książka opowiada o zderzeniu fikcyjnej małej afrykańskiej wioski z wielkim koncernem naftowym. 

Katie Kitamury: Intimacies

To opowieść o kobiecie rozdartej między wieloma prawdami, tłumaczce, która przeprowadza się z Nowego Jorku do Hagi, by podjąć pracę w Międzynarodowym Trybunale Karnym. Zostaje jako tłumaczką prezydentai jednego z krajów Afryki Zachodniej, sądzonego za zbrodnie wojenne. Jej praca przeplata się z osobistymi dramatami.

Benjamin Labatut: When We Cease to Understand the World

To historia o odkryciach naukowych, etyce i walce geniuszu i szaleństwa.

Albert Einstein otwiera list wysłany do niego z frontu wschodniego I wojny światowej. Wewnątrz znajduje pierwsze dokładne rozwiązanie równań ogólnej teorii względności, nieświadomy, że zawiera potwora, który mógłby zniszczyć dzieło jego życia.

Barack Obama umieścił ten tytuł na liście swoich wakacyjnych lektur.

Honorée Fanonne Jeffers: The Love Songs of W. E. B. Du Bois

Bohaterka książki opowiada historię swojej afroamerykańskiej rodziny od czasów przed wojną domową i niewolnictwem w Ameryce, aż do chwili obecnej.W ten sposób w rzeczywistości opowiada historię niewolnictwa na Południu USA oraz tego, co z niego pozostało.

Patricia Lockwood: No One Is Talking About This

Gwiazda portali społecznościowych wybiera się w podróż po świecie, by poznać swoich fanów. Przytłacza ją konieczność poruszania się wśród nieznanych etykiet, języków, problemów. Nagle musi się jednak zmierzyć z realnym życiem – dostaje wiadomość od matki: „Coś poszło nie tak” i „Jak szybko możesz się tu dostać?”.

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Najlepsze książki non-fiction

Heather Clark: Red Comet: The Short Life and Blazing Art . To biografia Sylvii Plath

Trylogia kopenhaska – to autobiografia Tove Ditlevsen. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne

Clint Smith: How the Word is Passed. To współczesny portret Ameryki jako narodu posiadającego niewolników

Annette Gordon-Reed: On Juneteenth. Historia zniesienia niewolnictwa w Teksasie. Książka jest połączeniem amerykańskiej historii, dramatycznej kroniki rodzinnej i epizodów z pamiętników.

Andrea Elliott: Invisible Child: Poverty, Survival & Hope in an American City. Porywająca historia bezdomnej dziewczyny wystawionej na konfrontację z biedą i rasizmem w Ameryce.


Żródło: nytimes.com

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki 2020 roku według “The New York Times”

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Dodaj komentarz