“Życie jak czekolada” – Agnieszka Zakrzewska. Druga część “Sagi czekoladowej”
Agnieszka Zakrzewska: "Życie jak czekolada"

“Życie jak czekolada” – Agnieszka Zakrzewska. Druga część “Sagi czekoladowej”

Pełna zapachów, smaków, emocji i humoru – taka jest powieść Agnieszki Zakrzewskiej Życie jak czekolada. To drugi tom “Sagi czekoladowej”.

Czarne chmury nad Malinową Bombonierką

Nina może stracić swoją cukiernię – Malinową Bombonierkę chce przejąć pasierb jej zmarłej ciotki. Dziewczyna wraca do Polski, żeby poznać bliżej historię Emilii. W tym czasie Do Holandii przyjeżdża Marianna, która postanowiła ostatecznie rozstać się ze swoim mężem.

Życie jak czekolada – drugi tom Sagi czekoladowej

Życie jak czekolada to drugi tom “Sagi czekoladowej” – kontynuacja, która bezpośrednio łączy się z wydarzeniami z  pierwszej części. Pod wieloma względami różni się od niej, jednak wciąż przyciąga wyjątkowym urokiem.

Tym razem czytelnik jest nie tylko uczestnikiem zdarzeń toczących się wokół Malinowej Bombonierki. Agnieszka Zakrzewska prowadzi historię dwutorowo opisując teraźniejszość oraz wydarzenia z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Poznamy historię Emilii – ciotki Niny, do której kiedyś należała cukiernia. Dowiemy się, jak zaczęła się jej miłość do cukiernictwa, czekolady oraz będziemy świadkami trudnej drogi, jaką bohaterka musiała przejść. Ta część wyjątkowo przypadła mi do gustu. Jest pełna emocji i jestem pewna, że poruszy niejednego odbiorcę.

Życie jak czekolada – powieść obyczajowa pełna smaków i zapachów

Życie jak czekolada to powieść, która smakuje jak najlepsze praliny i jest aromatyczna jak poranna kawa niezbędna, żeby przeżyć 😉 W książce znajdziecie mnóstwo czekoladowych inspiracji, a Autorka pisze w takim stylu, że skutecznie pobudza wyobraźnię czytelnika. Czekolada staje się dla bohaterek pasją, narzędziem do tworzenia małych dzieł sztuki oraz powodem do nawiązania relacji międzyludzkich  

Nie zabrakło tu wątku miłosnego, ale Agnieszka Zakrzewska nie stawia go na pierwszym planie, za to zaskakiwała nim aż do samego końca. No i humor: Autorka uraczy sporą dawką zabawnych dialogów, ale nie w sposób prześmiewczy. 

Życie jak czekolada – życie w różnych smakach

Życie jak czekolada to ciepła i otulająca historia, choć sporo w niej trudnych i bolesnych emocji. Agnieszka Zakrzewska pokazuje, że życie może mieć tyle smaków ile czekolada: czasem jest pełne słodyczy, czasem gorzkie, a czasami kompletnie nie do ogarnięcia jak śledź w czekoladzie 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 7,09,2022.


Może Cię zainteresować:

“Rok na końcu świata” – Agnieszka Zakrzewska. Pierwszy tom “Sagi czekoladowej”

“Naszyjnik z jarzębiny” – Patrycja Żurek. Książka na jesień – recenzja patronacka

“Jestem twoją córką” – Anna Karpińska. Powieść napisana emocjami

Kate Clayborn: “Między literami”. Witajcie w Nowym Jorku

Dodaj komentarz