“Zapadlina” – Robert Małecki. Trzecia część serii z Marią Herman
Robert Małecki: "Zapadlina'

“Zapadlina” – Robert Małecki. Trzecia część serii z Marią Herman

Zapadlina to trzecia część serii kryminałów z Marią Herman i Olgierdem Borewiczem. Tym razem Robert Małecki na miejsce akcji wybrał Wapno – miejscowość, w której przed laty doszło do tragicznych wydarzeń. 

Nowe zeznania

Dwie dekady po zaginięciu Jacka Malinowskiego jeden ze świadków postanawia zmienić zeznania. Do tej pory wszystko wskazuje na śmierć w wypadku na motorze, jednak nowe zeznania zdają się podważać to, co udało się policji ustalić. Sprawą zajmują się policjanci z bydgoskiego Archiwum X.

Zapadlina – trzecia część serii kryminałów Roberta Małeckiego

Kolejna historia z Marią Herman i Olgierdem Borewiczem to znowu emocje, wciągająca fabuła i bohaterowie, z którymi żal się rozstawać. Zapadlina to trzecia część serii z tymi bohaterami i jak do tej pory chyba najlepsza ze wszystkich!

Tym razem Robert Małecki zabiera nas do Wapna – niewielkiej miejscowości, w której w 1977 roku doszło do katastrofy: zapadła się ziemia na terenie kopalni soli. To miejsce stanowi doskonałe tło do historii, którą nakreśla Autor. Staje się nie tylko elementem, ale niemal odrębnym bohaterem: ze swoją duszną atmosferą, trwającymi od lat układami i konfliktami oraz skrywanymi przez bohaterów tajemnicami.

Zapadlina – doskonała kreacja bohaterów

Maria i Zero Siedem warstwa po warstwie próbują odkryć te tajemnice, by dotrzeć do prawdy o zaginionym Jacku Malinowskim. To wymaga od nich z jednej strony delikatności, a z drugiej siły i samozaparcia. Rozwiązanie zagadki początkowo wydaje się niemożliwe, jednak im bardziej poznajemy mieszkańców Wapna, tym więcej dowiadujemy się o ich powiązaniach. W pewnym momencie domyśliłam się rozwiązania zagadki, a jednak Robert Małecki i tak nie dał mi tej satysfakcji 😉 Do samego końca trzyma w napięciu i zaskakuje rewelacyjnym zakończeniem.

Zapadlina to także nowe oblicze Marii Herman, która nauczyła się cieszyć życiem, nieco złagodniała i daje sobie prawo do szczęścia. Trzymam za nią kciuki, choć to Zero Siedem z dwójki głównych bohaterów jest moim ulubieńcem. Pewnie dlatego, że jest totalnie nieobliczalny i można się po nim spodziewać wszystkiego.

Zapadlina – kryminał czytany jednym tchem

Zapadlina to kryminał, który od początku do ostatniej strony czytałam z zapartym tchem. Robert Małecki nie zawodzi i dobrze było się o tym przekonać ponownie. Liczę, że na kolejną część serii z Marią i Olgierdem nie będziemy zmuszeni czekać zbyt długo 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Literackie – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 10.04.2023.


Seria kryminałów z Marią Herman – kolejność:

  1. Wiatrołomy
  2. Urwisko
  3. Zapadlina

Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Wszyscy jesteśmy mordercami” – Max Czornyj. Recenzja thrillera psychologicznego

“Wszystko, co widziałeś” – Cyryl Sone. Finał serii z Konradem Kroonem

“Jednorożec” – Rafal Glina. Recenzja debiutanckiego kryminału

“Zła krew” – Maciej Rożen. Recenzja kryminału

Dodaj komentarz