“Zaginiona” Georgina Cross. Recenzja thrillera
Georgina Cross: "Zaginiona"

“Zaginiona” Georgina Cross. Recenzja thrillera

Georgina Cross jest w formie. Autorka kolejny raz nie zawiodła i oddaje w ręce czytelników historię, która robi wrażenie! Przeczytajcie o thrillerze Zaginiona.

Pechowe święto niepodległości

Czwartego lipca mieszkańcy miasteczka spędzają na lokalnym basenie. Są wszyscy – samotne matki i bogate żony wpływowych mężczyzn. Jedną z nich jest Sabine, żona lokalnego polityka. W pewnym momencie kobieta żegna się ze swoimi przyjaciółkami, a siedzącej po drugiej stronie basenu Erice rzuca pełne bólu spojrzenie.

Wieczorem okazuje się, że Sabine zaginęła.

Zaginiona – Georgina Cross w formie 

Od czasu przeczytania Idealnej niani niecierpliwie czekam na kolejne książki Georginy Cross. Wiem, że mogę oczekiwać niebanalnej fabuły, pełnej zaskakujących zwrotów akcji. Podobnie było w wypadku thrillera Zaginiona.

Historia zaczęła się dosyć zwyczajnie, chociaż już ciekawym zabiegiem było obserwowanie przebiegu śledztwa z pozycji osób, które nie są związane z zaginioną kobietą. Plotki na facebookowych grupach, przerażenie, które zaczyna zmieniać się w farsę, oskarżenia, domysły małej społeczności i samozwańczy specjaliści. Czy przypadkiem nie znamy tego ze swojej codzienności? 

Zaginiona – thriller pełen tajemnic

Zdawało mi się, że Zaginiona będzie thrillerem, którego fabuła pójdzie sprawdzonym i znanym torem. Ale to nie byłaby książka Georginy Cross. Atmosfera z każdą stroną zagęszcza się, na jaw wychodzi coraz więcej tajemnic. I to tajemnic przez wielkie “T”. Z czasem okazuje się, że Autorka nawet nie bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Ona zwyczajnie nabija go w butelkę, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że w żadnym momencie nie mija się z prawdą.

Zaginiona – w poszukiwaniu korekty tekstu 😉

Georgina Cross skonstruowała rewelacyjną fabułę i kapitalnie bawiłam się podczas lektury thrillera Zaginiona. I to właśnie broni tę książkę w odniesieniu do ilości błędów językowych, które pojawiły się w jej pierwszej części. Literówki oraz błędy stylistyczne były tu nagminne. Powtarzały się niemal na każdej stronie, przez co trudno było mi wkręcić się w tę historię.

Zaginiona – thriller z gatunku domestic noir

Niemniej – Zaginiona to rewelacyjny thriller z gatunku domestic noir: nieszablonowy, przemyślany w każdym calu i sprawiający niesamowitą frajdę z lektury. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 22.02.2023.


Może Cię zainteresować:

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

“Sroka” – Elizabeth Day. Recenzja thriller

Dodaj komentarz