“Zaginieni” – Marcel Moss. Druga część serii “Echo”
Marcel Moss: "Zaginieni". Drugi tom serii "Echo"

“Zaginieni” – Marcel Moss. Druga część serii “Echo”

Zaginieni Marcela Mossa to druga część serii “Echo” z detektywami zajmującymi się poszukiwaniami zaginionych osób. Tym razem Gabriela i Igi prowadzą śledztwo w małej miejscowości, która została naznaczona tragedią sprzed kilkunastu lat.

Romantyczny wyjazd

Rok 2007. Podczas festiwalu muzycznego Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend. Pewnej nocy zostają napadnięci w swoim namiocie. Gdy Gabriela odzyskuje przytomność, okazuje się, że Rafał przepadł bez śladu

Jacka, który napadł parę, oskarżono o morderstwo. Po kilkunastu latach, gdy wychodzi na wolność, zgłasza się do agencji “Echo” z prośbą o rozwikłanie zagadki zniknięcia Rafała.

Zaginieni – Marcel Moss wciąga w intrygę

Zaginieni to druga część serii “Echo” o Sandrze i Ignacym, którzy prowadzą agencję detektywistyczną. Także tym razem Marcel Moss nie daje czytelnikom zaczerpnąć tchu podczas lektury. 

Akcja od początku zostaje zawiązana i ma szybkie tempo. Samą intrygę skonstruowano tak, że czułam jak Moss bawi się ze mną w kotka i myszkę. Co rusz napotykamy na nieprzewidziane zwroty akcji, Autor kolejny raz jest bezwzględny wobec swoich bohaterów i miesza tak, że nie spodziewajcie się samodzielnego rozwikłania zagadki. Jedynie może się Wam wydawać, że jesteście na dobrym tropie.

Zaginieni – Marcel Moss zaprasza do małego miasta

Akcja powieści Zaginieni Marcela Mossa została usytuowana w małej miejscowości i to właśnie tam detektywi prowadzą swoje śledztwo. Duszna atmosfera, tajemnice i niejasne powiązania nie pozwalają dojść do prawdy. Zdaje się, że każdy żyje tu przeszłością i ta zdeterminowała dalsze losy bohaterów.

Marcel Moss kontynuuje także historię Leny. Wraca do przeszłości i pokazuję przemiany, jakie zaszły w dziewczynie. Ten wątek stał się tu moim ulubionym. Bohaterka została skonstruowana w sposób przemyślany, a przeżycia, z jakimi musiała się zmierzyć robią wrażenie.

Zaginieni – nieprzekonujące zakończenie

Mam jednak spore zastrzeżenie co do zakończenia. O ile akcję śledziłam z dużym zainteresowaniem, to powiązania, jakie zaproponował Marcel Moss na koniec ani trochę mnie nie przekonały. Są dla mnie tak zaskakujące, że aż niewiarygodne i odniosłam wrażenie, że naciągnięte tylko po to, by kontynuować historię.

Marcel Moss – specjalista do spraw brutalnych historii

Niemniej Zaginieni Marcela Mossa to angażująca, brutalna i zaskakująca historia. Kolejny raz Autor zakończył ją w taki sposób, że nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kolejny tom.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: kryminał

Premiera: 9.02.2022.


Cykl Echo Marcela Mossa – kolejność

  1. Utraceni
  2. Zaginieni
  3. Niewinni

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Decyzja” – Piotr Kościelny. Wstrząsający thriller kryminalny

“Wiatrołomy” – Robert Małecki. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Dodaj komentarz