“Zaczarowana zima w Olszowym Jarze” – Joanna Tekieli. Książka na Święta – recenzja
Joanna Tekieli: "Zaczarowana zima w Olszowym Jarze"

“Zaczarowana zima w Olszowym Jarze” – Joanna Tekieli. Książka na Święta – recenzja

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze Joanny Tekieli to idealna lektura dla “świątecznych freaków”. Pełna świątecznych dekoracji, atmosfery oczekiwania, ciepła i przyjaźni.

Powrót do Olszowego Jaru

W Olszowym Jarze Małgosia, Patrycja i Weronika spędziły najpiękniejsze chwile swojego dzieciństwa. Ciepło wspominają wspólne wakacje oraz Święta Bożego Narodzenia w domu dziadków Weroniki i Małgosi.

Z czasem kobiety zaczęły żyć własnym życiem i chociaż przyjaźń między nimi przetrwała, to Olszowy Jar został odsunięty na dalszy plan. Po latach spędzonych za granicą Małgosia marzy o powrocie, jednak w starym domu wiele się zmieniło. Weronika podejmuje się przywrócić mu duszę.

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze – ciepła i klimatyczna książka na święta

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze to ciepła i klimatyczna powieść o powrocie do swoich korzeni, do dzieciństwa i czasu dojrzewania, a także konfrontacji swojej przeszłości z dorosłym życiem. Bardzo mi się podobało, że bohaterami byli ludzie w wieku ok. 40 lat – dojrzali, z ułożonym życiem, doświadczeniem zawodowym. Wielkie zmiany, które akurat przechodzą, są wynikiem dojrzałości do podjęcia odpowiedniej decyzji i obywają się bez wielkich dramatów. Dzięki temu z tej książki płynie spokój, rodzinna atmosfera i ciepło.

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze – książka pełna świątecznej magii

Przede wszystkim jednak Zaczarowana zima w Olszowym Jarze przywoła prawdziwą magię Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy są – jak główna bohaterka – prawdziwymi fanami atmosfery Świąt i wszystkich przygotowań, ta powieść będzie prawdziwą gratką. Śnieg, wioska Mikołaja, dekoracje i niedzisiejsza aranżacja domu w Olszowym Jarze tworzą niesamowity klimat, który Autorka utrzymała przez całą książkę.

Pełna spokoju świąteczna powieść

Przyznaję, że – poza wieloma pozytywnymi odczuciami – lektura tej powieści momentami mnie irytowała. Nie rozumiałam fenomenu Małgosi, która wraca po latach, a cała wieś czeka na nią jak na wielką gwiazdę. Sama fabuła opierała się głównie na tym oczekiwaniu na przyjazd i przygotowaniom domu, a przez to nie czułam tu większych emocji, żadnego budowania napięcia.

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze – idealna książka na Święta

Jednak z lekturą książki Zaczarowana zima w Olszowym Jarze idealnie wstrzeliłam się w moment – czytałam ją w trakcie Świąt, więc idealnie oddała to, co lubię w tym czasie: spokój, rodzinną atmosferę i moją nieograniczoną miłość do świątecznych przygotowań 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 12.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Willa pod jemiołą” – Anna Szczęsna. Książka na Święta – recenzja

“Bieszczadzka kolęda” – Aleksandra Rak. Powieść na Święta – recenzja patronacka

Dodaj komentarz