“Za cenę śmierci” – Małgorzata Rogala. Drugi tom serii “Pełnia tajemnic”
Małgorzata Rogala: "Za cenę śmierci"

“Za cenę śmierci” – Małgorzata Rogala. Drugi tom serii “Pełnia tajemnic”

Za cenę śmierci to druga część serii Pełnia tajemnic. Małe klimatyczne miasteczko, zabytkowa porcelana, włamanie i morderstwo – ten polski kryminał idealnie wpisuje się w mój czytelniczy gust.

Ponownie w Pełni

Po ostatniej sprawie o miasteczku Pełnia usłyszała cała Polska. To skutkuje tłumnym przybyciem turystów. Nie wszyscy jednak chcą wypoczywać.

Jedną z atrakcji miasteczka jest rodzinna manufaktura porcelany. Pewnego dnia ktoś się do niej włamuje, a niedługo potem w pensjonacie Michała Dobrzyńskiego dochodzi do zabójstwa jednego z turystów – pasjonata starej porcelany.

Monika Gniewosz podejrzewa jednego z letników. Śledztwu towarzyszą zmagania z przeszłością policjantki.

Za cenę śmierci  – druga część serii Pełnia tajemnic

Za cenę śmierci to drugi tom serii Pełnia tajemnic, której bohaterką jest Monika Gniewosz. Kolejna sprawa, którą zajmuje się po kilku miesiącach spokojnego życia, to poszukiwanie mordercy wśród niewielkiego grona turystów. 

Odbiorca nie spotka się tu z krwawą jatką, ale przemyślanym, metodycznym poszukiwaniem winnego w oparciu o dowody, jakie uda się pozyskać. Przeszukiwanie internetu, zbieranie informacji, przesłuchania, obserwacja letników – Gniewosz i jej partner Sokół nie zanudzą czytelnika, a skutecznie wciągną go w swoje śledztwo. Rozwiązanie tej zagadki okazuje się skomplikowane, tym bardziej, że Monice skutecznie utrudniają to prywatne problemy.

Wszystkie działania śledczych śledziłam z ogromną ciekawością, a zakończenie to logicznie połączenie wszystkich zebranych wcześniej dowodów.

Za cenę śmierci – polski kryminał z wątkiem obyczajowym

Małgorzata Rogala zaprasza czytelnika kryminały Za cenę śmierci do małej miejscowości i pozwala poczuć jej wyjątkowy klimat: bliski natury, sielski i przyjazny. Dobrze było kolejny raz spotkać się z mieszkańcami Pełni. Autorka zawarła w swojej książce wątki obyczajowe, ale zrobiła to na tyle zręcznie, że nie zakłócały śledzenia sprawy kryminalnej.

Poza tym Małgorzata Rogala przemyciła w powieści sporo ciekawych informacji na temat zabytkowej porcelany czy muzyki operowej.

Za cenę śmierci – kapitalny polski kryminał

Przemyślany polski kryminał ze starą porcelaną w roli głównej? Dla mnie – miłośniczki jednego i drugiego – to nie lada gratka! 🙂 Małgorzata Rogala historią z powieści Za cenę śmierci trafiła w mój gust idealnie pod każdym względem. Czekam na kolejną część!


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 1.06.2022.


Seria Pełnia tajemnic – kolejność

  1. Milcząc jak grób
  2. Za cenę śmierci

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

“Nie wiesz dlaczego” – Marcel Moss. Czwarta część serii o liceum Freuda

Hanna Greń: “Gasnące światło”. Polski kryminał obyczajowy

Dodaj komentarz