“Z tobą będzie inaczej” – Milena Wójtowicz. Recenzja komedii kryminalnej
Milena Wójtowicz: "Z tobą będzie inaczej"

“Z tobą będzie inaczej” – Milena Wójtowicz. Recenzja komedii kryminalnej

Macie ochotę na dobrą zabawę podczas lektury książki? Z tobą będzie inaczej Mileny Wójtowicz to komedia kryminalna, która jest gwarancją dobrze spędzonego czasu.

Oni są sobie pisani

Celinie Nowackiej jest pisany Jan Zbenda. Tak przynajmniej twierdzi jakaś połowa mieszkańców Wrocławia. I chociaż Celina nigdy go nawet nie widziała, to o tym, że mężczyzna jest dla niej stworzony, słyszy z każdej strony.

I byłby to może interesujący typ, gdyby nie to, że jego narzeczona została zamordowana przez Jana – takie są podejrzenia podkomisarza, który prowadzi śledztwo.

Z tobą będzie inaczej – zabawna komedia kryminalna?

Jak głosi okładka Z tobą będzie inaczej ma to być “morderczo zabawna historia”. Do takich zapewnień zawsze podchodzę z dystansem i obawą nieuchronnie zbliżającego się poczucia zażenowania. 

Jednak komedia kryminalna Mileny Wójtowicz to książka, w której przepadłam. Przez całą lekturę miałam uśmiech na twarzy, a nieraz śmiałam się w głos. Autorka ma kapitalne poczucie humoru: inteligentne i zdaje się, że przychodzi jej całkiem naturalnie. Nie narzuca go czytelnikowi, zabawne sytuacje nie są wymuszone, a dialogi czyta się z lekkością i przyjemnością. 

Z tobą będzie inaczej – komedia kryminalna z mocnym wątkiem obyczajowym

Komizm sytuacyjny, komizm językowy to główne atuty książki Z tobą będzie inaczej. Milena Wójtowicz otacza humorem postaci, które wykreowała: ich sposób bycia, myślenia, rozmowy i przypadki rządzące ich życiem. W tej konstrukcji bohaterowie nie są przerysowani, żadne wady nie są uwypuklone, a dzięki temu każdy z nich – Celina, jej przyjaciółki, współpracownicy – mogą być bliscy czytelnikowi.

Wątek kryminalny w powieści Z tobą będzie inaczej zszedł na dalszy plan, chociaż nie powiem – pośród wszystkich okoliczności rozwiązanie sprawy bardzo mnie ciekawiło. Na pierwszy plan wysunął się jednak wątek obyczajowy, co nie stanowi to dla mnie mankamentu, jednak jeżeli ktoś szuka typowej komedii kryminalnej, to może być zawiedziony.

Z tobą będzie inaczej – książka na poprawę humoru

Szukacie książki, która na kilka godzin oderwie Was od rzeczywistości? Która wprawia w dobry nastrój i czyta się ją z lekkością? Z tobą będzie inaczej to rewelacyjny wybór! Kapitalnie spędziłam czas z tą lekturą, bawiłam się przednio i niecierpliwie czekam aż chwycę w ręce kolejną część. 


Wydawca: Wydawnictwo SQN – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 12.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

“Gdzie są moje zwłoki?” – Małgorzata Starosta. Recenzja komedii kryminalnej

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?

Dodaj komentarz