“Wybrana” – Marek Stelar. Pierwsza część serii kryminalnej
Marek Stelar: "Wybrana"

“Wybrana” – Marek Stelar. Pierwsza część serii kryminalnej

Wybrana to początek nowej serii kryminalnej spod pióra Marka Stelara. Dla fanów gatunku to pozycja obowiązkowa!

Nieudana akcja

W czasie jednej z policyjnych akcji Iwona Banach zabija mężczyznę, który śmiertelnie postrzelił jej kolegę z zespołu. Wskutek tych wydarzeń policjantka zostaje dyscyplinarnie zwolniona. W tym samym czasie znika jej wieloletni partner. 

Kobieta czuje, że wylądowała na dnie. Każda jej nowa praca jest coraz gorsza. Nie ma więc żadnych skrupułów, żeby podjąć współpracę z tajemniczą grupą z półświatka.

Wybrana – Marek Stelar w formie!

Wybrana Marka Stelara to kryminał, w którym miłośnicy gatunku przepadną! Każdy element tej historii tworzy całość, od której nie sposób się oderwać.

Marek Stelar stworzył intrygę składającą się z samych niewiadomych. Tu jedna akcja goni kolejną, a Autor doskonale manipuluje czytelnikiem. Mroczny świat przestępców, porwania, zabójstwa, duże pieniądze i jeszcze większe niebezpieczeństwo – to, co Autor zgotował swojej bohaterce budzi mój podziw. Jedyne, co można zrobić, to podążać za bohaterami i kibicować im. 

Wybrana – idealna bohaterka polskiego kryminału

Iwona Banach – główna bohaterka kryminału Wybrana – została przez Marka Stelara skonstruowana z dużą precyzją. Silna, bezwzględna, ale i mocno poraniona przez los. Jej siła psychiczna, osamotnienie i zaradność świetnie współgrają z pędzącą akcją oraz otoczeniem pozostałych bohaterów – wyłącznie mężczyzn. Nie jest przy tym przerysowana. Wręcz przeciwnie – dla mnie była bardzo wiarygodna oraz budziła podziw i sympatię, a nie śmieszność.

W tym kryminale niczego nie było za dużo, nie czułam przesytu, ale towarzyszyło mi ciągłe napięcie, oczekiwanie i tylko złe przeczucia. Taka historia, jak ta, nie mogła skończyć się dobrze. A to, jak w rzeczywistości wyglądał finał każe niecierpliwie czekać na kontynuację powieści.

Wybrana – pierwsza część serii polskich kryminałów

Wybrana to dla miłośników pełnokrwistych polskich kryminałów pozycja obowiązkowa. Znajdziecie w nim to, co najlepsze w tym gatunku, a jednocześnie świat przedstawiony przez Marka Stelara nie jest oderwany od rzeczywistości.

To historia wprost z półki “Polecam jak nie wiem co!” – samo mięsko 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 22.03.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

“Krzywda” – Marek Stelar. Druga część serii z aspirantem Przyworskim

Dodaj komentarz