“Wszystko będzie dobrze” – Renata Kosin
Renata Kosin: "Wszystko będzie dobrze"

“Wszystko będzie dobrze” – Renata Kosin

“Wszystko będzie dobrze” – pamiętacie to hasło z początku pandemii? Znalazło się na oknach, bilbordach, w środkach masowego przekazu, a miało nieść ze sobą pozytywne przesłanie w trudnej sytuacji. To także myśl przewodnia najnowszej książki Renaty Kosin zatytułowanej właśnie Wszystko będzie dobrze.

Witamy w nowej rzeczywistości

Ida jest rozwódką i od wielu lat samotnie wychowuje syna. Wandzia i Ofelia to jej ciotki – bliźniaczki, którym bardzo zależy na tym, by znaleźć Idzie męża. 

Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy na świecie zaczęła się pandemia. 

Wszystko będzie dobrze – z czym musieliśmy się mierzyć?

Renata Kosin miała oryginalny pomysł na fabułę powieści Wszystko będzie dobrze. Do tej pory nie miałam okazji czytać książki, której akcja jest osadzona oraz opiera się na czasie pierwszych miesięcy pandemii. Dzięki Autorce miałam szansę spojrzeć na ten dziwny okres z innej perspektywy – już po powrocie do normalności.

Renata Kosin wyraziście, ale też nienachalnie, pokazała, z jakimi sytuacjami musieliśmy się wówczas do czynienia. Za pomocą konkretnych postaci przedstawiła postawy, które były wtedy obecne. Czytelnik zobaczy, z czym musieliśmy się mierzyć: brakiem wiedzy i informacji, z fejkowymi informacjami oraz obostrzeniami zmieniającymi się z dnia na dzień. Absurdalne decyzje, strach, niepewność zostały pokazane z perspektywy zwyczajnych ludzi, a nie tych z pierwszej linii frontu, chorych bądź rządzących.

Wszystko będzie dobrze – wiele przyjemności z lektury

Wszystko będzie dobrze nie jest jednak powieścią, która skupia się na trudnościach, ale na tym, jak wyglądała codzienność w 2020 roku. Rzeczywistość przedstawiona w powieści nie jest przerysowana – jest realna i taka, jaką myślę, że większość z nas pamięta. 

Renata Kosin kapitalnie wykreowała swoich bohaterów. Są wiarygodni, tacy, jakich możemy spotkać na co dzień, a przy tym pełni pozytywnej energii oraz różnorodni.

Styl Renaty Kosin jest przystępny, lekki. Autorka pisze z humorem i nieraz miałam okazję szczerze się roześmiać podczas lektury. Dzięki temu książkę czyta się sprawnie oraz z dużą przyjemnością, przez to, że jest bardzo realna oraz subtelna, nie pozostaje żaden niesmak.

Wszystko będzie dobrze – powieść obyczajowa, która niesie pozytywny przekaz

Wszystko będzie dobrze to powieść obyczajowa, która niesie za sobą pozytywny przekaz i zostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy. Daje nadzieję na to, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach, potrafimy się wzajemnie wspierać. Warto o tym pamiętać szczególnie, że rzeczywistość nas w ostatnich latach nie oszczędza 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 18.05.2020


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #62

Kamila Mitek: “Pomóż mi kochać”. Nie tylko o miłości

Natasza Socha: “Dom marionetek”. Kto tak naprawdę jest ofiarą zemsty?

Dodaj komentarz