“Wszystkie nasze kłamstwa” – Jane Corry. Thriller psychologiczny – recenzja
Jane Corry: "Wszystkie nasze kłamstwa"

“Wszystkie nasze kłamstwa” – Jane Corry. Thriller psychologiczny – recenzja

Co można zrobić dla swojego dziecka? Czy warto trwać w nieudanym małżeństwie? A czy można chronić mordercę? Przeczytajcie o książce Wszystkie nasze kłamstwa – najnowszym thrillerze psychologicznym Jane Corry.

Wygodne życie

Sarah dotąd prowadziła stabilne życie z mężem i nastoletnim synem. Pewnej nocy chłopak wraca do domu w środku nocy i wyznaje matce, że kogoś zabił. Kobieta postanawia zrobić wszystko, aby chronić syna przed konsekwencjami.

Wszystkie nasze kłamstwa – thriller psychologiczny

Thriller Wszystkie nasze kłamstwa rozpoczyna się od mocnego uderzenia, czym Autorka od razu przyciąga uwagę czytelnika. Syn, który wraca do domu oświadczający, że kogoś zabił, matka z gonitwą myśli, ojciec, który od razu chce dzwonić na policję – o co tu chodzi? Od pierwszych chwil można zauważyć, że relacje w tej rodzinie są skomplikowane.

Ale już kilka stron później Autorka zabiera nas do przeszłości. Poznajemy bohaterów i tworzące się między nimi relacje na przestrzeni lat. Ich problemy, wzajemnie docieranie się, znajomości, ale przede wszystkim kłamstwa, jakimi się otaczają. I Sarah, i Tom skrywają swoje sekrety i dbają o to, by nie wyszły na jaw. Dzięki temu czuć napięcie i pewnego rodzaju oczekiwanie na to, aż tajemnice wyjdą na jaw.

Wszystkie nasze kłamstwa – thriller psychologiczny czy dramat rodzinny?

Na pierwszy plan wychodzą tu wątki obyczajowe, więc czytelnicy szukający mocnych wrażeń mogą czuć się zawiedzeni. W książce Wszystkie nasze kłamstwa więcej jest dramatu rodzinnego niż thrillera psychologicznego. Jane Corry nie uraczyła odbiorców pędzącą akcją pełną niespodziewanych zdarzeń, ale za to sporo tu emocji, które przeżywają bohaterowie na różnych etapach swojego życia.

Thriller jest napisany w takim stylu, że czyta się go bardzo przyjemnie, chociaż Autorka nie była w stanie utrzymać mojego zainteresowania na równym poziomie. Część wątków pobocznych była “przegadana”, nie miała większego znaczenia dla fabuły, dlatego wątek główny niejednokrotnie się rozmywał.

Wszystkie nasze kłamstwa – thriller psychologiczny pełen dramatycznych wyborów

Zakończenie thrillera Wszystkie nasze kłamstwa było dla mnie niespodziewane i nie zawiodło. Mało tego – Jane Corry zostawiła mnie z zagwostką: co matka jest w stanie zrobić dla swojego dziecka? I czy rzeczywiście odpowiedź “wszystko” jest tą najlepszą.


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: thriller

Premiera: 12.10.2022.

Książkę Wszystkie nasze kłamstwa przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

Jane Corry: “Ta, która zawiniła”. Thriller psychologiczny?

“Sekret sióstr” – Lucinda Berry. Thriller psychologiczny – recenzja

Dodaj komentarz