“Wszyscy jesteśmy mordercami” – Max Czornyj. Recenzja thrillera psychologicznego
Max Czornyh: "Wszyscy jesteśmy mordercami"

“Wszyscy jesteśmy mordercami” – Max Czornyj. Recenzja thrillera psychologicznego

Wszyscy jesteśmy mordercami to książka, która pokazuje nowe, nieoczekiwane oblicze Maxa Czornyja. To moje największe pozytywne zaskoczenie, jeśli chodzi o książki tego Autora!

Dzień, który wszystko zmienił

Spokojne życie Klausa Martina, profesora etyki, skończyło się, gdy z żoną padli ofiarami brutalnej napaści. To wywołało lawinę kolejnych dramatycznych wydarzeń.

Wszyscy jesteśmy mordercami – Max Czornyj  w nowym wydaniu

Z czym kojarzycie książki Maxa Czornyja? Ja z brutalnymi, krwawymi scenami oraz inteligentnymi opisami. Thriller psychologiczny Wszyscy jesteśmy mordercami także jest brutalny. Jest również inteligentny i naprawdę mocny. Ale nie w znaczeniu, które znamy z typowych thrillerów. Jego siła tkwi w brutalnej analizie ludzkiej psychiki i moralnych dylematów w sytuacjach skrajnych.

Wszyscy jesteśmy mordercami – thriller psychologiczny wciągający jak nigdy wcześniej

Wszyscy jesteśmy mordercami to książka, którą można pochłonąć na jeden raz. Jest krótka, napisana w przystępnym stylu, a akcja jest dynamiczna. Śledząc losy głównego bohatera wydaje się, że gorzej już być nie może, że teraz właśnie dotarł do granicy. A jednak – jedno wydarzenie wywołuje lawinę kolejnych, z których każde zmusza go do decyzji, o które by się nie podejrzewał. Max Czornyj pisze tak, że z łatwością możemy wczuć się w sytuacje, w jakich znalazł się Klaus Martin, chociaż są one ekstremalne i pewnie większość z nas nigdy nie będzie musiała się z podobnymi zmagać. 

Max Czornyj nie tylko kreuje przerażające sceny, ale przede wszystkim zmusza czytelnika do zastanowienia się, co kryje się w głębi każdego z nas. Jakie decyzje jesteśmy w stanie podjąć w ekstremalnych sytuacjach? Czy każdy z nas, postawiony w podobnych okolicznościach, byłby zdolny do tego, co zrobił bohater? I to właśnie ta bezkompromisowa eksploracja ludzkiej natury sprawia, że książka Wszyscy jesteśmy mordercami okazuje się tak brutalna – pomimo braku krwawych scen.

Nieoczekiwane oblicze Maxa Czornyja

Max Czornyj pozytywnie zaskoczył mnie tą książką. Autor pokazał, że potrafi jednocześnie stworzyć trzymającą w napięciu historię, a także postawić pytania, na które będziemy szukać w sobie odpowiedzi i zastanawiać się nad własnymi moralnymi granicami. Co ważne – sam Autor nie pokazuje jednoznacznych odpowiedzi ani nie moralizuje. Polecam z czystym sumieniem!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 15.05.2024r.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Polana” – Marcel Moss. Recenzja kryminału

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera

“Szymek” – Piotr Kościelny. Powrót do lat 90-tych (recenzja)

Dodaj komentarz